aktualności Polska Hokej Liga

Coraz mniej niewiadomych w zespole pięciokrotnych Mistrzów Polski. Kontrakt z klubem przedłużyli Michael Cichy, Jason Seed i Jean Dupuy. Ich umowy będą obowiązywać do 30 kwietnia 2022 roku.

Najdłuższym stażem  w tym gronie może pochwalić się Michael Cichy. Dla 30- tego letniego zawodnika będzie to już piąty sezon w Tychach. „Cichy Zabójca” jest jednym z najlepiej punktujących hokeistów w zespole. W sumie w trakcie swojej całej przygody z GKS Tychy zdobył 94 bramki i zanotował 138 asyst.

Kolejny podpis pod umową złożył również Jason Seed. 29- letni zawodnik dołączył do GKS Tychy w czerwcu ubiegłego roku i stał się mocnym punktem tyskiej obrony. Kanadyjczyk, który posiada także włoskie obywatelstwo dobrze radzi sobie po obu stronach tafli. W ubiegłym sezonie wystąpił w 48 spotkaniach w których zgromadził 22 punkty ( 2G + 20A).

Miesiąc później do zespołu dołączył Jean Dupuy. 26- letni napastnik w Tychach zasłynął nie tylko z bramek, ale i efektownych bójek. Jedną z nich w ubiegłym sezonie stoczył przeciwko swojemu nowemu koledze z zespołu.

Kanadyjczyk w ubiegłym sezonie rozegrał w sumie 44 spotkania. Zdobył w nich 15 bramek i zanotował 20 asyst.