aktualności Polska Hokej Liga

Już w najbliższą niedzielę o godzinie 18:00 drużynę podopiecznych Krzysztofa Majkowskiego czeka wyjazdowe spotkanie z drużyną Ciarko STS Sanok. Poprzednie dwa spotkania w obecnym sezonie zakończyły się zwycięstwem za trzy punkty aktualnych Mistrzów Polski. Tyszanie od kilku kolejek zajmują pozycję niezagrożonego lidera. Drużyna z Sanoka po ostatnim przegranym meczu wyjazdowym w Nowym Targu (4:2) plasuję się na ósmym miejscu w ligowej tabeli. Do lidera tabeli tracą 30 punktów.

W ostatnim meczu po dwóch tercjach wynik był remisowy. Dzięki bramce zdobytej przez Kacpra Gruźlę w trzeciej tercji spotkania – to tyszanie rozstrzygnęli wynik meczu na swoją korzyść. Jak to spotkanie ocenił trener GKS Tychy?

– Powinniśmy ten mecz rozstrzygnąć po dwóch tercjach. Mieliśmy zdecydowaną przewagę, dużo sytuacji. Po czterdziestu minutach było 2:2. Na trzecią tercję wyszliśmy z wynikiem na styku. Widać było, że zawodnicy troszeczkę zaczęli się denerwować. Trzecia tercja nie wyglądała za dobrze z naszej strony. Powinniśmy być dużo pewniejsi i zdecydowanie wygrać te spotkanie. Na szczęście Kacper przełamał naszą niemoc strzelecką w tym spotkaniu. Strzelił bramkę na 3:2. Znowu młodzi pokazali się z dobrej strony i to jest największym plus tego spotkania – ocenił Krzysztof Majkowski, szkoleniowiec GKS Tychy.

Po piątkowym meczu ze Stoczniowcem z Gdańska zapytaliśmy Kamila Lewartowskiego czego spodziewa się przed kolejnym spotkaniem oraz czy ten mecz wyjazdowy w Sanoku będzie bardziej wymagający?

Na pewno będzie to ciężki mecz. Będą walczyć. Myślę, że Sanok skupi się przede wszystkim na obronie. Jak tylko urwą się gdzieś z krążkiem, to będą szukać szans na strzelenie bramki. Będzie to ciężkie spotkanie. Grają dobrze w obronie, są dobrze poukładani w tercji obronnej. To będzie ciężkie spotkanie, szczególnie, że to mecz wyjazdowy dla nas (…) Wszystkie wyjazdowe spotkania są cięższe, bo gospodarze grają na własnym lodzie. Jeszcze w tym przypadku podróż do Sanoka trwa pięć godzin. Podróż też robi swoje – zaznaczył 22-letni bramkarz.

Podczas dwóch ostatnich spotkań rozgrywanych w Sanoku i Tychach – choć w ograniczonym zakresie – kibice byli na trybunach. Co tyski bramkarz sądzi o atmosferze i motywacji podczas meczów bez udziału publiczności?

W Tychach są naprawdę dobrzy kibice, którzy robią niesamowitą atmosferę. Gramy cały czas na sto procent, motywacji nam nie brakuje. To nie jest, że jak gramy bez kibiców, to wychodzimy mniej zmotywowani. Do każdego meczu wychodzimy na lód tak zmotywowani, żeby wygrać, zdobyć trzy punkty. Przy pustych trybunach gra jest ciężka. Atmosfera w meczu bez udziału kibiców jest podobna jak podczas sparingów – dodał Kamil Lewartowski, bramkarz GKS Tychy.

GKS TYCHY – DWA MECZE, SZEŚĆ PUNKTÓW:

W obecnym sezonie podczas dwóch meczach pomiędzy drużyną z Sanoka i Tychów to tyszanie zapisali sześć punktów w ligowej tabeli. Pierwsze i drugie spotkanie odbyło się z udziałem publiczności. W pierwszy meczu w Sanoku na trybunach było 1500 widzów, natomiast w Tychach w Październiku mecz na żywo oglądało 600 widzów. W związku z obecną sytuacja epidemiologiczną spotkania odbywają się bez udziału publiczności.

Ciarko STS Sanok 2:3 GKS Tychy (1:0, 0:1, 1:2) – 1. kolejka (11.09.2020 r.):

Strzelcy bramek:
1:0 Yauheni Kameneu – Jakub Bukowski, Eetu Elo 5/3 (11:06)

1:1 Alexander Szczechura – Christian Mroczkowski, Michael Cichy (30:24)

1:2 Christian Mroczkowski – Peter Novajovsky, Ladislav Havlik (50:04)

2:2 Eetu Elo (50:27)

2:3 Ladislav Havlik – Radosław Galant, Mateusz Gościński (51:45).

GKS Tychy 3:2 Ciarko STS Sanok (2:1, 0:1, 1:0) – 10. kolejka (11.10.2020 r.):

1:0 Ladislav Havlik – Christian Mroczkowski (00:43)

1:1 Riku Sihvonen – Jasperi Viikila (10:23)

2:1 Christian Mroczkowski – Patryk Wronka – Peter Novajovsky (13:49) 5/4

2:2 Mateusz Wilusz – Marcin Biały – Karol Biłas (22:15)

3:2 Kacper Gruźla – Bartosz Ciura (55:26)

KRÓTKA CHARAKTERYSTYKA STRZELCÓW:

GKS TYCHY: Alexander Szczechura: 30-letni napastnik. W obecnym sezonie w 14 meczach zdobył 20 punktów (11 B, 9 A). Christian Mroczkowski: 26-letni napastnik. W obecnym sezonie zagrał we wszystkich spotkaniach (18) notując 24 punkty (8 B, 16 A). Ladilslav Havlik: 28-letni obrońca. W obecnym sezonie w 17 meczach zdobył 9 punktów (2 B, 7 A). Kacper Gruźla: 20-letni napastnik. W obecnym sezonie w 14 meczach zdobywał 7 punktów (4 B, 3 A)

CIARKO STS SANOK: Yauheni Kameneu: 23-letni obrońca. W obecnym sezonie zagrał we wszystkich spotkaniach (18) notując 3 punkty (2 B, 1 A). Eetu Elo: 24-letni napastnik. W obecnym sezonie w 10 meczach zdobył 7 punktów (4 B, 3 A). Riku Sihvonen:  22-letni napastnik. W obecnym sezonie w 11 meczach zdobył 11 punktów (4 B, 7 A). Mateusz Wilusz: 30-letni napastnik. W obecnym sezonie zagrał we wszystkich spotkaniach notując 2 punkty za dwie bramki.

II RUNDA REZULTATY – OSIĄGNIĘCIA DRUŻYNY TRENERA MARKA ZIĘTARY:

Podopieczny trenera Marka Ziętary w obecnym sezonie w II rundzie PHL od 11.10 – 20.11.2020 roku rozegrali 9 spotkań, z czego 3 wygrali, 6 przegrali. W roli gospodarzy w trzech meczach odnieśli same porażki, wówczas lepsze okazały się drużyny z Oświęcimia, Jastrzębia i Katowic. Najwięcej bramek zdobyli w meczu 17. kolejki przeciwko najsłabszej w ligowej tabeli drużynie Stoczniowca z Gdańska – zdobywali wówczas 4 bramki. Natomiast najwięcej (6) stracili w meczu domowym 25.10.2020 roku przeciwko drużynie z Jastrzębia. Ich bilans bramkowy to: 18 bramek zdobytych, 31 straconych. Obecnie po dwóch rozegranych rundach zajmują 8 miejsce z dorobkiem 17 punktów.

Porażki odnieśli w meczach przeciwko: GKS Tychy (2:3); Re-Plast Unią Oświęcim (3:4); KH Energą Toruń (5:1); JKH GKS Jastrzębie (1:6); GKS Katowice (0:5) i Podhalem Nowy Targ (4:2).

Trzy zwycięstwa odnieśli w meczach przeciwko: Comarch Cracovią (1:3); Zagłębiem Sosnowiec (1:2) oraz GKH Stoczniowcem Gdańsk (2:4).

WYRÓŻNIAJĄCY SIĘ ZAWODNICY I ICH ZDOBYCZE PUNKTOWE PO DWÓCH RUNDACH:

Najskuteczniejsi strzelcy: Jakub Bukowski – 18 meczów, 5 punktów (4 B, 1 A); Eetu Elo – 18 M, 7 punktów (4 B, 3 A) oraz Marek Strzyżowski – 14 M, 10 punktów (4 B, 6 A).

Najskuteczniejsi asystenci: Marcin Biały – 18 M, 9 punktów (7 A, 2 B); Roku Sihvonen – 11 M, 11 punktów (7 A, 4 B); Jasperi Viikilä – 18 M, 9 punktów (7 A, 2 B). Marek Strzyżowski – 14 M, 10 punktów (6 A, 4 B) i Maciej Witan – 18 M, 8 punktów (6 A, 2 A).

Ostatnie cztery spotkania sanoczan:

Zagłębie Sosnowiec 1:2 Ciarko STS Sanok (1:0, 0:1, 0:1)

Ciarko STS Sanok 0:5 GKS Katowice (0:1, 0:2, 0:2)

GKH Stoczniowiec Gdańsk 2:4 Ciarko STS Sanok (0:3, 1:0, 1:1)

Tauron Podhale Nowy Targ 4:2 Ciarko STS Sanok (2:0, 1:1, 1:1) – ostatnie rozegrane spotkanie w II rundzie [20.11.2020 r.]