aktualności Polska Hokej Liga

Zapraszamy na rozmowę z Maciejem Urbanowiczem, kapitanem JKH GKS Jastrzębie. Porozmawialiśmy o decydującej trzeciej tercji oraz ostatnich wynikach osiągniętych w Baltic Chalenge Cup.

Maćku po raz pierwszy w obecnym sezonie odnosicie porażkę z GKS Tychy. Z czego to wynikało, że z Tychów mimo prowadzenia niemal do ostatnich minut wywozicie tylko punkt?

Myślę, że zagraliśmy dobre pierwsze dwie tercje. Po raz kolejny w naszym wykonaniu powtórzyły się błędy, które powielamy od początku startu sezonu. Ostatnia tercja po raz kolejny była zła w naszym wykonaniu. Straciliśmy bramki w ostatnich minutach. GKS wrócił do meczu dzięki temu, że był aktywny na krążku. W dogrywce popełniliśmy fatalny błąd. Alex Szczechura bezlitośnie wykorzystał nadarzająca się sytuację i przez to odnosimy porażkę.

Gdybyś mógł na chwilę po spotkaniu ocenić dyspozycję tyszan?

O losach tej rywalizacji zaważyła fatalna w naszym wykonaniu trzecia tercja. To nie pierwsze takie spotkanie w której mecz przegrywamy po złych ostatnich minutach. To jest zdecydowanie nasz problem i na razie nie potrafimy sobie z tym poradzić. 

Na koniec muszę dopytać Cię o postawę reprezentacji w ostatnio rozgrywanym turnieju. Jak ocenisz postawę i dyspozycję swoich młodszych kolegów?

Chłopacy zagrali fantastycznie. Grali ofensywnie i byli skutecznie w ataku. Na pewno cieszy to, że Ci młodzi zawodnicy pokazali w tym turnieju, że przede wszystkim się rozwijają, robią sportowe postępy i warto na nich stawiać. Są przyszłością naszego hokeja.