aktualności Polska Hokej Liga

Jedni łowią nad nim ryby, inni korzystają z plaży, a dla nich jest to idealne miejsce do treningów. Nad jeziorem Paprocańskim hokeiści GKS-u Tychy przygotowują się do startu sezonu. W zajęciach aktywny udział biorą nie tylko zawodnicy, ale i sztab szkoleniowy.

Trenujemy cztery razy w tygodniu i zajęcia mają charakter wprowadzający. Na pewno czujemy już trochę obciążenia. Są drobne zakwasy, ale to normalne po takim okresie wolnego. Każdy z nas w wolnym czasie jednak wprowadzał drobne aktywności, dlatego z adaptacją nie ma większych problemów. – mówi Karol Sobecki, obrońca GKS-u Tychy.

Mieliśmy do przebiegnięcia osiem kilometrów w trzeciej strefie. Cały czas jest to delikatne wprowadzenie do większych obciążeń. Bieganie wydaje się bardzo proste, ale naszym celem było pokonanie określonego dystansu i zmieszczenie się w odpowiedniej strefie tętna. Na tym jednak polega sport profesjonalny – dodaje Jakub Gruth, trener przygotowania motorycznego GKS-u Tychy.

Kiedy ich koledzy odpoczywają jeszcze w różnych zakątkach świata, oni wylewają litry potu na siłowni i trakcie biegania. Reprezentanci Polski na horyzoncie widzą już jednak start przygotowań, bo kadrowicze dołączą do zespołu dokładnie za tydzień.

W czasie kiedy oni grali i trenowali przed mistrzostwami my odpoczywaliśmy. Teraz role się odwróciły. Niech się cieszą z ostatnich dni wolnego, bo jak wrócą, to na pewno będzie ciężko – podkreśla Jakub Bukowski, napastnik GKS-u Tychy.

W tym tygodniu zawodnicy będą trenowali już codziennie od poniedziałku do piątku. W sobotę sztab szkoleniowy przewidział dla nich odnowę biologiczną, a niedziela będzie wolna. W poniedziałek do wicemistrzów Polski dołączy Filip Komorski i hokeiści, którzy kilka tygodni temu awansowali do światowej elity.