Informacje ogólne

Od 18 lipca 2015 roku swoją działalność rozpoczął jeden z najpiękniejszych obiektów sportowych na Śląsku. Na początku 2013 roku stadion, który służył tyszanom przez ostatnie 42 lata, został zrównany z ziemią, a obecnie w jego miejscu powstaje fantastyczny obiekt spełniający kryteria najnowocześniejszych stadionów w Europie. Pomieści on na swoich w pełni zadaszonych trybunach ponad 15 tysięcy kibiców lub spragnionych wrażeń kulturalnych widzów - stadion jest przystosowany do organizacji na jego terenie koncertów i innych wydarzeń kulturalno-artystycznych.

Nowy stadion spełnia wymogi UEFA oraz FIFA, co pozwala na organizację międzynarodowych meczów i spotkań w europejskich pucharach. Dzięki temu można mieć nadzieję, że do Tychów zawita futbol na najwyższym, światowym poziomie.

Autorzy projektu stadionu: Piotr Łabowicz, Marcin Kulpa, Andrzej Wiszowaty oraz Andrzej Poznański, projektując stadion nie zapomnieli o odpowiednim zapleczu dla prestiżowych wydarzeń, które z całą pewnością będą tutaj miały miejsce. Obiekt jest wyposażony w komfortową strefę VIP z lożami i dwupoziomową restauracją, sale konferencyjne, rozległe przestrzenie komercyjne oraz parking dla ponad 300 samochodów.

Nowoczesny Stadion Miejski Tychy, obok istniejącej już infrastruktury sportowej w mieście, stał się prawdziwą wizytówką Tychów.

Rozpoczęcie budowy:

15 października 2012 roku komisja przetargowa Urzędu Miasta Tychy dokonała wyboru oferty firmy Mostostal Warszawa S.A., która zaoferowała kwotę 128 873 225, 62 zł brutto. Druga firma startująca w przetargu - Warbud S.A. 25 października złożyła odwołanie do Krajowej Izby Odwoławczej. 6 listopada KIO uwzględniła jeden spośród sześciu zarzutów, co nie skutkowało koniecznością wykluczenia Mostostalu z postępowania, ani odrzucenia jego oferty. Decyzja izby zobowiązała Zamawiającego do wezwania Mostostalu do uzupełniania oferty w zakresie referencji.

Mostostal Warszawa S.A. w wymaganym terminie uzupełnił dokumenty, a 21 listopada komisja przetargowa dokonała ponownego wyboru oferty tej firmy jako najkorzystniejszej w przetargu. Na początku grudnia 2012 roku postępowanie przetargowe zostało zakończone. W ustawowym terminie nie wpłynęło odwołanie i nowy stadion zostanie wybudowany przez firmę Mostostal Warszawa S.A.

11 grudnia 2012 roku w siedzibie spółki Tyski Sport S.A. podpisano umowę na zadanie pn. Modernizacja Stadionu Miejskiego w Tychach wraz z wyposażeniem. Umowę podpisali Prezes Zarządu Tyski Sport S.A. - Alina Sowa oraz Dyrektor Regionu Południe Mostostal Warszawa S.A. - Alojzy Malczak. Od tego dnia Wykonawca ma 30 miesięcy na realizację tej inwestycji.

- To dla nas bardzo ważny dzień. Budowa stadionu jest jednym z głównych celów, do jakich została powołana spółka Tyski Sport. Przed nami czas wytężonej pracy, na której efekt końcowy na pewno warto będzie poczekać - powiedziała po podpisaniu umowy prezes Alina Sowa.

created by:input.com.pl
Copyright © 2019 Tyski Sport S.A.