Aktualności


Kolejny rekord pobity - dziękujemy!

poniedziałek, 14 września 2015
autor: Michał Rus
Fot. Ł. Sobala

Kolejna data zapisała się złotymi zgłoskami w krótkiej historii nowego Stadionu Miejskiego Tychy. W sobotę, 12 września 2015 roku spotkanie II ligi GKS Tychy - Raków Częstochowa oglądało 11 026 widzów. Tym samym po raz drugi w przeciągu ostatniego miesiąca pobito rekord frekwencji na meczu nowej II ligi!

Przypomnijmy, że przed tym meczem kibice GKS Tychy postawili sobie za cel przyciągnięcie na trybuny stadionu co najmniej 10 tysięcy kibiców. - Nasi kibice znów zrealizowali postawione przed sobą zadanie z nawiązką - podkreśla Grzegorz Bednarski, prezes Tyski Sport S.A. - To, co dzieje się na naszym stadionie w tym sezonie, jest czymś niesamowitym. W sobotę na trybunach panowała świetna atmosfera. To było o tyle istotne, że po raz pierwszy w sektorze gości pojawili się kibice przyjezdnych. Podobnie jak piłkarze, tak i sympatycy obu drużyn stoczyli zaciętą rywalizację na kapitalny, kulturalny doping na wysokim poziomie. Szkoda, że swój mecz wygrali tylko nasi kibice, którzy zaprezentowali również efektowną oprawę. Jestem jednak głęboko przekonany, że już niedługo również piłkarze wrócą na zwycięski szlak.

Zabrakło naprawdę niewiele, a kibice zebrani na Stadionie Miejskim Tychy swoją obecnością zapewniliby GKS Tychy drugą weekendową frekwencję w całym kraju. Najwięcej kibiców oglądało mecz Legii Warszawa (14 798 z Zagłębiem Lubin), Lecha Poznań (11 902 z Podbeskidziem Bielsko-Biała) i Lechii Gdańsk (11 170 z Koroną Kielce). GKS z liczbą widzów 11 026 był więc bliski wyników osiągniętych w Poznaniu i Gdańsku, wyprzedzając ekstraklasowy Szczecin, Chorzów (Wielkie Derby Śląska z Górnikiem), Kraków i Wrocław. Aktualna średnia frekwencja tyskiego stadionu to 7 656, a więc liczba, której nie powstydziłaby się większość klubów Ekstraklasy.

W przerwie meczu odbyła się prezentacja drużyny hokejowej GKS Tychy, która na murawie pojawiła się razem ze zdobytymi w ostatnim czasie trofeami - tytułem mistrzowskim, Pucharem Polski, Superpucharem oraz trofeum za zwycięstwo w towarzyskim Memoriale Pavla Zabojnika w Zvoleniu.

Galerię zdjęć z meczu GKS Tychy - Raków Częstochowa można zobaczyć TUTAJ.

Szczegóły dotyczące dystrybucji biletów na kolejny mecz ligowy na tyskim stadionie (GKS Tychy - Gryf Wejherowo w sobotę, 26 września o godz. 18:00) można poznać TUTAJ.

A poniżej prezentujemy Stadion Miejski Tychy nocą z lotu ptaka:


Zobacz materiał video!


created by:input.com.pl
Copyright © 2018 Tyski Sport S.A.