Aktualności


Spotkanie piłkarzy z wyjątkowym kibicem

poniedziałek, 14 września 2015
autor: Michał Rus

Bez względu na wynik sobotniego meczu GKS z Rakowem, spotkanie to było wyjątkowym przeżyciem dla Pana Stanisława, który pomimo przeciwności losu mógł wspierać tyskich piłkarzy razem z pozostałymi 11 025 kibicami.

Pan Stanisław jest sparaliżowany i przykuty do łóżka. Na co dzień znajduje się pod opieką Domu Pomocy Społecznej św. Anna w Tychach. W ostatnią sobotę jego przyjaciele postanowili jednak spełnić marzenie Pana Stanisława, który chciał kibicować piłkarzom GKS z trybun nowego Stadionu Miejskiego Tychy. Krótko przed rozpoczęciem meczu Pan Stanisław zajął jedno z miejsc dla niepełnosprawnych przygotowanych na trybunie głównej i razem z rekordową widownią przeżywał derbowe spotkanie.

- Naszym obowiązkiem była pozytywna odpowiedź na prośbę przyjaciół Pana Stanisława. Stadion Miejski Tychy jest w stu procentach przygotowany do przyjęcia niepełnosprawnych kibiców. Każdy sympatyk naszego GKS jest bardzo ważny dla budowania atmosfery na trybunach. Pan Stanisław był jednak na pewno wyjątkowym kibicem ze względu na przeciwności losu, które musiał pokonać. Fakt, że może się już poruszać tylko i wyłącznie na łóżku był dla niego dodatkową przeszkodą, ale wspólnymi siłami stanęliśmy na wysokości zadania - mówi Grzegorz Bednarski, prezes Tyski Sport S.A.

Po meczu Pan Stanisław spotkał się przed wejściem do szatni GKS z prezesem Grzegorzem Bednarskim, trenerem Kamilem Kieresiem i kilkoma tyskimi piłkarzami, otrzymując od nich słowa otuchy, a także piłkę z podpisami i koszulkę.

- Bardzo dziękuję wszystkim tym, którzy przyczynili się do tego, że mogłem tutaj dzisiaj być. Szkoda przegranej, chociaż moim zdaniem nasi chłopcy zagrali bardzo dobrze - podkreślił Pan Stanisław.


Zobacz materiał video!


created by:input.com.pl
Copyright © 2018 Tyski Sport S.A.