Aktualności


Świetna frekwencja na starcie sezonu - w sobotę 7 tysięcy widzów?

wtorek, 18 sierpnia 2015
autor: Michał Rus
Fot. Ł. Sobala

11 295 - tylu kibiców zobaczyło dwa pierwsze mecze ligowe GKS Tychy na nowym Stadionie Miejskim Tychy. To rewelacyjne liczby, ale sympatycy tyskiego klubu rzucili sobie prawdziwe wyzwanie - przekroczenie progu 7 tysięcy widzów na najbliższym spotkaniu z Polonią Bytom (sobota, godz. 19:30)!

Inauguracyjny mecz z Wisłą Puławy, który został rozegrany 1 sierpnia, przyciągnął na trybuny 5 412 widzów. Spotkanie zakończyło się porażką GKS 0:2, ale tydzień później tyszanie zrehabilitowali się, pokonując na wyjeździe Olimpię Zambrów 2:1.

Z całą pewnością sobota, 15 sierpnia 2015 r. przeszła zarówno do historii tyskiego klubu, jak i do historii nowego stadionu. To tego dnia GKS Tychy rozegrał pierwszy mecz derbowy z ROW 1964 Rybnik, w którym zdobył pierwsze bramki (i to od razu trzy autorstwa jednego zawodnika - Łukasza Grzeszczyka!) i odniósł pierwsze zwycięstwo 3:1!Ogromnym powodem do radości okazała się również frekwencja - spotkanie GKS - ROW oglądało 5883 kibiców, dzięki czemu poprawiono wynik z inauguracyjnego meczu o 471 kibiców. W weekend 14-17 sierpnia był to szósty wynik pod względem frekwencji na meczach piłki nożnej w całym kraju - lepszym rezultatem mogło się pochwalić tylko pięć klubów z Ekstraklasy! W Tychach mecz II ligi przyciągnął więcej widzów niż ekstraklasowe spotkania w Mielcu, Łęcznej i Bielsku-Białej, a także jakiekolwiek spotkanie na poziomie I ligi!

W najbliższą sobotę, 22 sierpnia o godzinie 19:30 piłkarze GKS Tychy w drugim z rzędu meczu derbowym podejmą na własnym stadionie Polonię Bytom. Teraz razem z Wami - kibicami GKS Tychy - chcielibyśmy przekroczyć próg 7 tysięcy widzów! Bądźcie z nami! Walczymy o I ligę!

Szczegóły dot. sprzedaży biletów zarówno w punktach kasowych, jak i w Internecie można znaleźć TUTAJ.

created by:input.com.pl
Copyright © 2018 Tyski Sport S.A.