Aktualności


Mecz otwarcia: Gdzie zaparkować, jak dojechać?

czwartek, 9 lipca 2015
autor: Leszek Sobieraj/tychy.pl

Do otwarcia Stadionu Miejskiego Tychy oraz meczu GKS Tychy – FC Koeln pozostał nieco ponad tydzień. Przygotowania do tego wydarzenia powoli zbliżają się do końca. Jak informuje spółka Tyski Sport S.A., wokół obiektu i na samym stadionie trwają prace porządkowe.

- Na trybunie głównej (zachodniej) nadal są montowane krzesełka. Z całą pewnością jednak wszystkie prace zostaną ukończone do otwarcia obiektu – powiedział w miniony piątek Michał Rus, rzecznik spółki.

Podczas meczu na trybunach zasiądzie komplet widzów. Rzecz jasna nie wszyscy będą mogli podjechać pod stadion i tutaj zaparkować , bowiem ilość miejsc na parkingu przy obiekcie jest ograniczona. Dlatego przygotowano dodatkowe parkingi, gdzie będzie można zostawić samochód.

Wytyczono osiem rejonów do parkowania, z których odjeżdżać będą autobusy. W sumie parkingów jest dziewiętnaście: parking wielopoziomowy, parkingi przy lodowisku z parkingiem wielopoziomowym, parkingi przy Hali Sportowej, przy Tyskich Halach Targowych – od al. Piłsudskiego i ul. Dmowskiego, parking przy cmentarzu na Wartogłowcu, przy ul. Filaretów – plac pod „Żyrafą” oraz miejsca parkingowe wzdłuż ul. Edukacji, a także dwa rejony, z których można dojść pieszo – parking przy al. Bielskiej i ul. Starokościelnej, przy giełdzie kwiatowej, a także przy krytej pływalni przy ul. Edukacji.

- Prosimy osoby przyjeżdżające na imprezę otwarcia stadionu w Tychach i zamierzające zostawić swoje auta na parkingach w rejonie stadionu o włożenie za przednią szybę samochodu białej kartki formatu A-4 – mówi Ryszard Polcyn, komendant Straży Miejskiej w Tychach.

I jeszcze ważna uwaga dla osób, które będą parkowały samochody na parkingu stadionowym – wyjazd spod parkingu będzie możliwy pół godziny po zakończeniu meczu.

W dniu meczu Miejski Zarząd Komunikacji w Tychach uruchomi dodatkowe cztery linie autobusowe, którymi będzie można dojechać do przystanku „Stadion” w godzinach od 13 do 15:30. Nowe linie autobusowe będą nosić nazwę Stadion1, Stadion2, Stadion3, Stadion4 (mapka). Po zakończeniu meczu z przystanku „Stadion” (ul. Edukacji) autobusy będą odjeżdżać w godz. 17.30 do 18.30, zgodnie z występującym zapotrzebowaniem:

Linia Stadion 1A – w kierunku Dworca PKP,

Linia Stadion 1B – w kierunku: Grota Roweckiego, Piłsudskiego, Osiedla O, Niepodległości,

Linia Stadion 2 – w kierunku: Hotelowiec, Stoczniowców, Dmowskiego, Roweckiego,

Linia Stadion 3 – w kierunku: Roweckiego, Dmowskiego, Sikorskiego, Paprocany Osiedle Z1,

Linia Stadion – w kierunku: Browar, Wartogłowiec Cmentarz.

Bilet na mecz uprawnia do bezpłatnego przejazdu na wszystkich liniach MZK Tychy oraz dodatkowych liniach MZK w czasie dwóch godzin przed i po zakończeniu meczu.

Meczem z FC Koeln Tychy dołączają do miast, w których odbywają się duże imprezy, wymagające od organizatorów, służb miejskich, policji oraz wszystkich zaangażowanych w ich przygotowanie i przeprowadzenie, pełnej mobilizacji. To wielkie przedsięwzięcie logistyczne i mamy nadzieję, że ten swoisty debiut Tychów będzie udany.

created by:input.com.pl
Copyright © 2018 Tyski Sport S.A.