Aktualności


Odliczanie do wielkiego otwarcia rozpoczęte!

czwartek, 18 czerwca 2015
autor: Tyski Sport S.A.

Dokładnie za miesiąc - 18 lipca zostanie otwarty Stadion Miejski Tychy - jeden z najpiękniejszych obiektów sportowych na Śląsku. Z tej okazji na tym nowoczesnym stadionie, który pomieści ponad 15 tysięcy kibiców o godzinie 15:30 zostanie rozegrany mecz pomiędzy drużyną GKS Tychy, a zespołem niemieckiej Bundesligi - 1.FC Köln.  Sama impreza rozpocznie się godzinę wcześniej przypomnieniem historii wicemistrzów Polski z 1976 roku i zawodników meczu GKS Tychy - 1.FC Köln. Tego dnia na murawie stadionu pojawi się jeszcze Agnieszka Latusek - wokalistka z Tychów, młodzi tyscy piłkarze oraz zespół taneczny D WAY OF LIFE.

Zespół z Kolonii został wybrany na mecz otwarcia nieprzypadkowo. W 1976 roku, po sensacyjnym zdobyciu przez GKS wicemistrzostwa Polski, tyska drużyna zagrała w europejskich pucharach właśnie z drużyną z Niemiec. Tyszanie wówczas nie dali rady naszpikowanej gwiazdami (Wolfgang Overath, Dieter Mueller, Heinz Flohe, Harald Schumacher) drużynie, ale odpadli z honorem (0:2 na wyjeździe i 1:1 u siebie). Rewanż odbył się na Stadionie Śląskim, gdyż tyski obiekt nie nadawał się wówczas do organizacji wydarzenia tej rangi.

- Nowy obiekt spełnia wszystkie wymogi UEFA oraz FIFA, a mecz z drużyną FC Köln będzie nie tylko wspaniałym widowiskiem, ale też nawiązaniem do historii obu klubów. Zespół z Niemiec przyjedzie do Tychów w pełnym składzie - razem ze swoimi największymi gwiazdami, również z Polski jak np. Sławomir Peszko - mówi prezydent Tychów Andrzej Dziuba.

Niespodzianką jest przyjazd Haralda Schumachera - wielkiej gwiazdy niemieckiej piłki, który w barwach reprezentacji rozegrał 76 meczów, zdobył mistrzostwo Europy w 1980 roku oraz wicemistrzostwo świata w 1982 i 1986 roku. Schumacher zagrał przeciwko tyszanom w pamiętnych meczach z 1976 roku.

Z trybun tyskiego stadionu mecz obejrzy 15 tysięcy widzów. Sprzedaż biletów rozpocznie się 22 czerwca w kasach stadionu i w Internecie na stronie: www.bilety.gkstychy.info (wcześniej Tyski Sport S.A. opublikuje komunikat dotyczący dystrybucji biletów).

- Zainteresowanie meczem przerosło nasze najśmielsze oczekiwania, otrzymujemy wiele pytań o bilety niemal z całej Polski. Zależało nam na tym, by wysoka cena nie była przeszkodą w obejrzeniu tego widowiska na żywo przez całe rodziny, dlatego ceny biletów są stosunkowo niskie - normalne bilety kosztują od 10 do 25 złotych, a za bilet dla dziecka rodzice zapłacą symboliczne 5 złotych - dodaje prezydent Dziuba.

Jednak jeśli komuś nie uda się wejść na stadion, mecz będzie można obejrzeć w telewizji. Trwają rozmowy z Eurosportem na temat transmisji tego wydarzenia - wówczas spotkanie będzie można obejrzeć w 21 krajach.

Impreza na 15 tys. widzów to spore wyzwanie dla organizatorów, dlatego już teraz zachęcają, by na stadion przyjechać komunikacją miejską - autobusem lub trolejbusem. Każdy, kto będzie posiadał bilet na mecz, może w sobotę od godziny 12:00 do 20:00 z komunikacji miejskiej korzystać bezpłatnie. Przyjezdni samochody będą mogli zostawić na jednym z parkingów - Miejski Zarząd Ulic i Mostów przygotował wykaz jedenastu takich punktów. W sumie będzie mogło zaparkować tam ponad 2,5 tysiąca samochodów.

- Prosimy osoby przyjeżdżające na imprezę otwarcia stadionu w Tychach i zamierzające zostawić swoje auta na parkingach w rejonie stadionu o włożenie za przednią szybę samochodu, białej kartki formatu A-4 - mówi Ryszard Polcyn, komendant Straży Miejskiej w Tychach.

Na parkingach, z których na stadion będzie trzeba dojechać komunikacją miejską, będą rozdawane ulotki z mapą i wskazówkami dotyczącymi linii jadących w stronę stadionu. Planowane jest także uruchomienie dodatkowych linii w centrum, które będą zawoziły kibiców na stadion i już po mecz odwoziły do głównych punktów przesiadkowych w mieście i na wyznaczone parkingi. Mapy i oznaczenia tych pojazdów zostaną opublikowane za kilka dni na stronie www.otwarciestadionu.umtychy.pl.

Otwarcie stadionu to jednak nie tylko sobotnie wydarzenia. Bezpłatnie i bez wcześniejszej rezerwacji będzie można odwiedzić stadion następnego dnia. W niedzielę odbędzie się dzień otwarty w formie Pikniku rodzinnego na Stadionie Miejskim Tychy. Od godz. 13:00 będzie dostępny park rozrywki i animacje dla dzieci, a także strefa gastronomiczna.  W godz. 13:30 - 16:00: Turniej piłki nożnej drużyn młodzieżowych oraz Bieg na Otwarcie Stadionu Miejskiego Tychy - zarówno dla dorosłych (również nordic walking), jak i dla dzieci. Od 16:00 zabawy i konkurencje sportowe na murawie z drużyną futbolu amerykańskiego - Falcons Tychy, a w dużej sali konferencyjnej spotkanie z wicemistrzami Polski z 1976 r. i promocja książki "GKS wiceMISTRZEM JEST!". Natomiast o godz. 17:30 odbędzie się maraton zumby na parkingu przed stadionem. Tego dnia korzystanie z wszystkich atrakcji będzie bezpłatne.

 

created by:input.com.pl
Copyright © 2018 Tyski Sport S.A.