Aktualności


Nowy termin zakończenia budowy stadionu

wtorek, 2 czerwca 2015
autor: Tyski Sport S.A.
Fot. Michał Giel / fotoreporter.slask.pl

Budowa Stadionu Miejskiego Tychy zakończy się nie jak pierwotnie planowano 11, a 30 czerwca br. Aneks przedłużający termin ukończenia prac został już podpisany przez spółkę Tyski Sport S.A. i Generalnego Wykonawcę - Mostostal Warszawa S.A.

Powodem tej decyzji  jest konieczność wykonania dodatkowych prac, które wykraczają poza uzgodnioną wcześniej dokumentację projektową, a ich realizacja została zalecona przez Komendę Wojewódzką Policji w Katowicach, Państwową Straż Pożarną, Państwową Inspekcję Nadzoru Budowlanego oraz Miejski Zarząd Ulic i Mostów. Prace te będą polegały m.in. na rozbudowie (uzgodnionego wcześniej) ogrodzenia placu kibiców gości czy zamontowaniu dodatkowych metalowych zabezpieczeń instalacji oświetlenia, przewodów elektrycznych i lamp.

Pomimo podpisania aneksu i konieczności przeprowadzenia dodatkowych prac, planowany termin otwarcia Stadionu Miejskiego Tychy nie ulega zmianie i odbędzie się 18 lipca br. Tego dnia na obiekcie GKS Tychy zagra z drużyną z niemieckiej Bundesligi - 1.FC Koeln.

Stadion Miejski Tychy jest jednym z najnowocześniejszych stadionów w Europie, spełniającym wszystkie wymogi UEFA oraz FIFA, co pozwoli na organizację międzynarodowych meczów i spotkań w europejskich pucharach. Pomieści on na swoich w pełni zadaszonych trybunach 15 150 kibiców lub widzów, gdyż jest przystosowany także do organizacji koncertów i innych wydarzeń kulturalno-artystycznych.

created by:input.com.pl
Copyright © 2018 Tyski Sport S.A.