Aktualności


Powrót do przeszłości, czyli wyjątkowe spotkanie na tyskim stadionie

niedziela, 17 maja 2015
autor: Mateusz Długasiewicz
Fot. Michał Giel / fotoreporter.slask.pl

Przy pięknie oświetlonym nowo budowanym Stadionie Miejskim odbyło się wyjątkowe wydarzenie, zorganizowane w ramach VII Tyskiej Nocy Muzeów przez Muzeum Miejskie w Tychach oraz Tyski Sport S.A.

Główną tematyką spotkania "Sportowe wspomnienia", które zaplanowano w dwóch turach godzinowych, były wspominki największych sukcesów piłkarskiej drużyny GKS Tychy, czyli wicemistrzostwa Polski i dwumeczu z 1.FC Koeln w ramach rozgrywek Pucharu UEFA w 1976 roku.

Gospodarzem wieczoru był dziennikarz, autor książki "GKS wiceMISTRZEM JEST!" i koordynator merytoryczny Tyskiej Galerii Sportu, która powstanie na terenie stadionu - Piotr Zawadzki. Wydarzenia z tamtych czasów licznie zgromadzonej widowni (ponad 400 osób na dwóch spotkaniach) przybliżali natomiast zawodnicy "srebrnego" zespołu - bramkarz Eugeniusz Cebrat, obrońca Marian Piechaczek i napastnik Kazimierz Szachnitowski.

- Jechaliśmy grać taką piłkę, jaką pokazywaliśmy w lidze. Z perspektywy czasu uważam, że ten mecz wcale nie był taki zły w naszym wykonaniu - mówił o pierwszym spotkaniu (przegranym 0:2) w Niemczech Piechaczek. - W rewanżu mieliśmy multum sytuacji, jechaliśmy z nimi jak z "furą siana". Długo prowadziliśmy 1:0, ale w końcówce meczu zawaliłem sytuacje i straciliśmy gola - wspominał Cebrat.

W przerwach pomiędzy wspomnieniami był również czas na konkursy dla kibiców, w których do wygrania były gadżety GKS Tychy oraz książki o tyskiej drużynie wszech czasów. Dziesięciu szczęśliwców stało się także posiadaczami podwójnych biletów na wielki mecz otwarcia stadionu, zaplanowany na 18 lipca. Na koniec spotkań z ogromnych oszkleń sali konferencyjnej można było podziwiać oświetlony obiekt w pełnej krasie.

Galeria zdjęć autorstwa Michała Giela - kliknij TUTAJ.


Zobacz galerię zdjęć!


created by:input.com.pl
Copyright © 2018 Tyski Sport S.A.