Aktualności


Noc Muzeów na tyskim stadionie!

wtorek, 5 maja 2015
autor: Michał Rus
Fot. Michał Giel

Tyski Sport S.A. oraz Muzeum Miejskie w Tychach zapraszają na wyjątkowe wydarzenie realizowane w ramach VII Tyskiej Nocy Muzeów. W sobotę, 16 maja swoje podwoje dla muzealników i kibiców otworzy bowiem Stadion Miejski Tychy!

Na terenie budowy stadionu, która znajduje się już na absolutnie ostatniej prostej, powstaje nowy oddział Muzeum Miejskiego w Tychach - Tyska Galeria Sportu. Mimo, iż do otwarcia placówki jeszcze kilka miesięcy - już teraz zapraszamy na nowy Stadion Miejski. Wieczór poświęcony będzie wspomnieniom słynnych meczów piłkarzy GKS Tychy z 1.FC Koeln w 1976 roku. W programie przewidziano spotkanie z dawnymi gwiazdami GKS (m.in. Marianem Piechaczkiem, Kazimierzem Szachnitowskim i Eugeniuszem Cebratem), pokaz filmów i zdjęć sprzed lat, a także konkursy z nagrodami. Wieczór wspomnień poprowadzą Piotr Zawadzki, autor książki "GKS wiceMISTRZEM JEST!" i Michał Rus z Tyskiego Sportu. Będzie to również jedna z pierwszych okazji, aby zobaczyć stadion i jego możliwości techniczne.

Spotkanie "Sportowe wspomnienia" odbędzie się w sobotę, 16 maja. Organizatorzy przewidzieli dwie tury: o godz. 20:00 oraz 22:00. Ilość miejsc ograniczona. Wejście na teren budowy będzie następowało od strony ul. Edukacji.

Obowiązują zapisy drogą elektroniczną: nocmuzeow@tyski-sport.pl. W wiadomości należy podać imiona i nazwiska zgłoszonych osób oraz preferowaną godzinę rozpoczęcia zwiedzania (20:00, 22:00 lub wzmiankę, że odpowiadają Państwu obie godziny). Decyduje kolejność zgłoszeń – prosimy oczekiwać wiadomości zwrotnej z potwierdzeniem zapisania na listę.

 

created by:input.com.pl
Copyright © 2018 Tyski Sport S.A.