Aktualności


Ruszył montaż murawy!

wtorek, 21 kwietnia 2015
autor: Michał Rus
Fot. M. Rus

Dzisiaj wczesnym rankiem na terenie budowy Stadionu Miejskiego Tychy przystąpiono do kolejnych niezwykle ważnych prac - montażu murawy.

Przypomnijmy, że trawa została wycięta i przetransportowana ze specjalnej plantacji prowadzonej w Szczecinku, a więc ogromne tiry z załadunkiem miały do pokonania niemal 600 km. Dzisiaj do Tychów dotrze 5 tirów, a w międzyczasie na plantacji wciąż trwa wycinka trawy i załadunek do transportu. Łącznie na tyski stadion przyjadą 24 tiry wypełnione rolkami z trawą!- Transportujemy rolki o szerokości 1,2 m. Waga każdej rolki trawy z darnią to 900 kg. Ładowarka transportuje rolkę na miejsce murawy, gdzie jest przekazywana drugiej maszynie. Następnie operator z dużą precyzją rozwija ją na przygotowanym podłożu. Kolejne urządzenie służy do dopychania rolek do siebie tak, aby nie zostawić żadnej pustej szczeliny. Na sam koniec pracownicy za pomocą szczotek usuwają resztki ziemi z trawy, a także podlewają murawę - przedstawia proces montażu Artur Sobecki z firmy Trawnik Producent.

Montaż murawy będzie błyskawiczny, bowiem zakończy się już w czwartek. - Cały proces wymaga ogromnej sprawności i bezbłędnej logistyki. Trawa po wycięciu z plantacji nie może być długo składowana, stąd natychmiastowy transport i montaż na stadionie. Każdego dnia 15 osób będzie pracowało do samego zmierzchu. To doświadczona ekipa. O żadnym przedłużeniu terminu montażu nie ma mowy, bo ci sami pracownicy będą odpowiedzialni za przygotowanie murawy na finał Pucharu Polski na Stadionie Narodowym, który odbędzie się już 2 maja - dodaje Artur Sobecki.

created by:input.com.pl
Copyright © 2018 Tyski Sport S.A.