Aktualności


Krzesełka montowali w Krakowie i Dortmundzie, teraz czas na Tychy

środa, 8 kwietnia 2015
autor: Michał Rus
Fot. Michał Giel / fotoreporter.slask.pl

Tuż przed Świętami Wielkanocnymi na budowie tyskiego stadionu rozpoczęły się jedne z najbardziej efektownych prac. Pracownicy przystąpili bowiem do montażu krzesełek na trybunach.

Siedziska na Stadion Miejski Tychy dostarcza firma Best Sport Pro z Żywca, która krzesełka produkuje w swoim zakładzie w pobliskich Łodygowicach. Dla producenta stadion w Tychach będzie najbliżej zlokalizowanym tak dużym obiektem sportowym, w którym znajdą się wyprodukowane przez niego siedziska. - Do tej pory najbliżej mieliśmy do Krakowa, gdzie nasze krzesełka znajdują się w tamtejszej Arenie oraz na stadionie Cracovii. Swoją drogą w Tychach instalujemy ten sam model siedzisk, który jest dostępny na tych obu krakowskich obiektach. Dostarczaliśmy również siedziska m.in. do Ergo Areny oraz nowej hali w Częstochowie. Możemy się również pochwalić wieloma zagranicznymi realizacjami: Adler Arena na igrzyska olimpijskie w Sochi, Sofia Arena czy też hala w rumuńskim Cluj - mówi Michał Habdas, właściciel Best Sport Pro, która działa na rynku od 2003 roku.

Kibiców piłki nożnej z całą pewnością zaciekawi fakt, że żywiecka firma dostarczyła siedziska również na słynną Trybunę Południową samej Signal Iduna Park w Dortmundzie. Dzięki specjalnemu systemowi "Vario" podczas meczów ligowych na Trybunie Południowej znajdują się tylko miejsca stojące, a na mecze międzynarodowe pojawiają się miejsca siedzące.

Na Stadionie Miejskim Tychy montowane są krzesełka plastikowe ze składanym siedziskiem, typ: BSP-7. - Ten model nie ma żadnych wad. Siedziska są bardzo odporne i charakteryzują się świetną ergonomią. Przede wszystkim są jednak wygodne. Dzięki odpowiedniemu kątowi nachylenia są skonstruowane w taki sposób, że nikt nie będzie się czuł zmęczony po ich użytkowaniu - zapewnia Michał Habdas.Docelowo na tyskim obiekcie zostaną zamontowane siedziska w barwach GKS Tychy: zielone, czarne i czerwone (wizulizacja dostępna TUTAJ). W pierwszej kolejności rozpoczęto montaż czarnych siedzisk, a w zakładzie w Łodygowicach trwa właśnie produkcja zielonych. Na koniec zostaną wyprodukowane i zamontowane czerwone krzesełka. - Codziennie przy montażu pracuje około dziesięciu pracowników. Ważne, że w trybunach już wcześniej wykonaliśmy specjalne kotwy, na których ręcznie osadzamy siedziska. Planujemy, że montaż wszystkich krzesełek zakończy się do końca kwietnia - przekonuje Habdas.

Ta sama firma będzie również odpowiedzialna za dostarczenie foteli dedykowanych skyboksom (lożom VIP). Będą to zielone fotele z podłokietnikami, wykonane z ekoskóry oraz z wyhaftowanym herbem GKS Tychy. - Fotele VIP sprowadzamy od naszego partnera z Hiszpanii, a więc całkiem możliwe, że w Tychach znajdą się fotele podobne do tych, które znajdują się na stadionach FC Barcelony lub Realu Madryt - dodaje Michał Habdas.

Aby zobaczyć wszystkie najnowsze zdjęcia, należy kliknąć TUTAJ.


Zobacz galerię zdjęć!


created by:input.com.pl
Copyright © 2018 Tyski Sport S.A.