Aktualności


Systemy podgrzewania i nawadniania przyszłej murawy stadionu w Tychach

czwartek, 27 listopada 2014
autor: Michał Rus
Fot. Michał Giel / fotoreporter.slask.pl

We wcześniejszej informacji mogliście Państwo poznać szczegóły dotyczące prac prowadzonych przy podłożu pod murawę. Teraz czas na garść informacji o systemie podgrzewania oraz nawadniania i odwodnienia przyszłej murawy Stadionu Miejskiego w Tychach.

Murawa nowego stadionu w Tychach będzie oczywiście podgrzewana. - Z istniejącego węzła cieplnego zlokalizowanego za narożnikiem północno-wschodnim, do wnętrza stadionu prowadzą specjalne rury z ogrzewaniem. Rury zostaną poprowadzone wzdłuż całej długości trybuny wschodniej, a od nich na całą przyszłą murawę zostaną rozprowadzone rurki, które będą oddalone od siebie o ok. 20 cm - tłumaczy Piotr Pełczyński z firmy Trawnik Producent. Zostaną również zamontowane cztery czujki monitorujące temperaturę murawy.

System nawadniania murawy będzie stanowiło 15 zraszaczy o promieniu 24 oraz 29 metrów. Co ciekawe, dzienne zapotrzebowanie trawy na wodę wynosi 3 mm na m2, ale zaleca się zmniejszenie częstotliwości podlewania i zwiększenie jednorazowej dawki. Pięciogodzinna praca systemu zraszania zamontowanego na stadionie w Tychach przyniesie 10 mm wody na m2 boiska.

Natomiast za odwodnienie murawy będą odpowiedzialne cztery studnie z pompą, a woda (wraz z deszczówką z kosza zamontowanego na dachu) będzie magazynowa w ogromnych zbiornikach znajdujących się w piwnicy trybuny zachodniej.

- Muszę przyznać, że przy budowie stadionu w Tychach pracuje się bardzo dobrze. To jest moja pasja i czując dużą satysfakcję z tego, co się robi, zapomina się o wszystkich niedogodnościach. Fajnie będzie przyjechać tutaj na otwarcie stadionu lub kilka lat później i pochwalić się rodzinie bądź znajomym, że dołożyło się swoją cegiełkę do budowa tak fantastycznego obiektu - mówi Pełczyński.

created by:input.com.pl
Copyright © 2018 Tyski Sport S.A.