Aktualności


Powstaje infrastruktura wokół stadionu

środa, 9 lipca 2014
autor: Michał Rus

Prace na terenie budowy stadionu w Tychach prowadzone są wielotorowo. Generalny Wykonawca nie skupia się tylko i wyłącznie na pracach montażowych trybun i dźwigarów dachu oraz wewnątrz obiektu. Powstaje również infrastruktura wokół stadionu.

W związku z planowanym rozpoczęciem układania nawierzchni drogowo-chodnikowych, trwa wzmacnianie podłoża budowlanego, które w niektórych miejscach mogłoby łatwo ulegać nawodnieniu. Wykonawca używa do tego cementu. W tym miejscu warto zauważyć, że obiekt będzie posiadał ponad 300 miejsc parkingowych. Ponadto na terenie stadionu znajdzie się ogrodzony plac dla mediów, nieogrodzone parkingi służb porządkowych i obsługi obiektu, straży pożarnej, pogotowia, policji oraz ogrodzony i wandaloodporny parking kibiców gości.

Trwa montaż kolejnych dźwigarów dachu, które są odpowiednio łączone i zabezpieczane. Na dzisiejszy poranek zamontowano 10 z planowanych 92 dźwigarów. Póki co usadawiane są one na trybunie zachodniej, a ich montaż jest kontynuowany w stronę trybuny północnej. Niewykluczone, że jeszcze przed ukończeniem procesu montażu wszystkich dźwigarów, zostaną wykonane pierwsze prace przy pokryciu dachu. Przypomnijmy, że dach stadionu będzie stanowiła ciemno-szara blacha fałdowa.

Wciąż układane są prefabrykaty oraz stopnie trybun po stronie wschodniej oraz prowadzone prace żelbetowe w narożniku od strony ulic Edukacji i Baziowej. To w tym miejscu będzie się znajdowała m.in. restauracja oraz sale bankietowe z widokiem na murawę.

created by:input.com.pl
Copyright © 2018 Tyski Sport S.A.