Aktualności


Pierwsze elementy dachu dotarły na stadion

wtorek, 24 czerwca 2014
autor: Michał Rus
Fot. Tyski Sport S.A.

Na teren budowy dotarły pierwsze kratownice podparcia dachu. Stanowią one dźwigary dwóch osi obiektu, składające się z czterech elementów.

- Są one montowane na odpowiednich stanowiskach w środku budowli i przygotowywane do montażu na przeznaczonych miejscach nad obiektem. Obecnie zamontowano elementy dźwigarów i połączono je wszystkimi wymaganymi wzmocnieniami poprzecznymi. W dalszej kolejności następne elementy zostaną dołączone do powstającej konstrukcji w taki sposób, aby tworzyły całość z elementami poprzecznymi - tłumaczy Zbigniew Kraszewski, dyrektor kontraktu spółki Tyski Sport S.A.

Następnie na płytę boiska wjedzie dźwig kołowy o udźwigu 200 ton i cały element zostanie podniesiony na miejsce wbudowania. 16 ton konstrukcji zostanie podniesione, a pierwsze pole dachu ułożone na przygotowanych podporach. Kolejne dźwigary będą podnoszone po przygotowaniu ich na stanowisku montażowym.

Równocześnie trwa montaż stopni audytoryjnych na trybunie wschodniej. Do ułożenia pozostają stopnie w łuku północno-wschodnim. Wciąż wykonuje się znaczne ilości robót żelbetowych, które obecnie koncentrują się na trybunie południowej. Na placu przed stadionem widać również pierwsze ustawione krawężniki przygotowane do układania nawierzchni dróg i trawników.


Zobacz galerię zdjęć!


created by:input.com.pl
Copyright © 2018 Tyski Sport S.A.