Aktualności


Konstrukcja dachu przyjedzie do Tychów z Rudy Śląskiej

poniedziałek, 9 czerwca 2014
autor: Michał Rus
Fot. Ł. Sobala

W wytwórni konstrukcji stalowych w Rudzie Śląskiej trwa montaż pierwszych dźwigarów stalowych dachu nowego Stadionu Miejskiego w Tychy.

Jeszcze w czerwcu pierwsze elementy dachu zostaną dowiezione na budowę i podniesione na przygotowane wcześniej podpory na słupach żelbetowych. Ponieważ całe dźwigary będą miały 32 lub ponad 34 metry długości, na etapie produkcji zachodzi potrzeba podziału na dwa krótsze elementy. Po transporcie, już na terenie budowy, zostaną one scalone przy użyciu złącz na śruby o wysokiej wytrzymałości. Tak przygotowany element zostanie podniesiony dźwigiem na miejsce swego wbudowania.

- Górny pas dźwigarów stanowi belka walcowana, zaś dolny pas i krzyżulce wytwarza się z grubościennych rur stalowych. Na początku konstruowania dachu obiektu będą musiały być zmontowane co najmniej dwa dźwigary, aby przez wykonanie łączących je stężeń uniemożliwić przesunięcie lub wywrócenie ich pod wpływem wiatru bądź burzy - tłumaczy Zbigniew Kraszewski, dyrektor kontraktu z ramienia spółki Tyski Sport S.A.

Łącznie do wykonania są 92 dźwigary, które zostaną ustawione na poziomie +14,75 m od poziomu murawy. Najwyższy punkt - szczyt belki znajdzie się na wysokości 24 m nad poziomem murawy.

Konstrukcja zostanie pokryta blachą fałdową w kolorze szarym i będzie zbierała wodę opadową do podlewania trawy.

created by:input.com.pl
Copyright © 2018 Tyski Sport S.A.