Aktualności


Co słychać na terenie budowy stadionu w Tychach?

środa, 16 kwietnia 2014
autor: Michał Rus
Fot. Ł. Sobala

Widoczne są już konstrukcje wszystkich trybun. Trzy trybuny: zachodnią, północną i południową łączy promenada na poziomie I piętra. To tutaj będzie się koncentrował główny ruch kibiców i znajdować się będą punkty gastronomiczne.

Od ubiegłego tygodniu na plac budowy zaczynają być zwożone prefabrykaty - elementy budowlane służące do montażu na terenie prowadzonej inwestycji. W przypadku budowy stadionu w Tychach są to konstrukcje trybun, na których docelowo będą zamontowane krzesełka. Prefabrykaty przywożone są w całości, a następnie za pomocą dźwigów układane na specjalnych belkach zębatych. W pierwszej kolejności pojawiają się na trybunie zachodniej (głównej), ale lada dzień również na trybunie północnej i wschodniej.

Równocześnie trwa budowa II piętra trybun. Stawiane są elementy ram poprzecznych, na których będą usadawiane prefabrykaty pod krzesełka. Prace trwają również przy zewnętrznych schodach prowadzących na trybuny stadionu.

Za nami również pierwsze prace wewnątrz trybuny zachodniej, w której będą znajdować się pomieszczenia zaplecza sportowego, odnowy biologicznej i biura klubu. Prace polegały na wykonaniu ścian działowych pomiędzy poszczególnymi pomieszczeniami.

created by:input.com.pl
Copyright © 2018 Tyski Sport S.A.