Aktualności


Projekt stadionu w Tychach przeszedł optymalizację

poniedziałek, 12 sierpnia 2013
autor: Michał Rus

Generalny Wykonawca nowego Stadionu Miejskiego w Tychach przekazał spółce Tyski Sport S.A. dokumentację projektu wykonawczego obiektu po optymalizacji. Niezależnie od tego, na budowie kontynuowane są działania, które już wkrótce umożliwią rozpoczęcie prac fundamentowych.

Przypomnijmy, że zgodnie ze specyfikacją przetargu na "Modernizację Stadionu Miejskiego w Tychach wraz z wyposażeniem", Mostostal Warszawa S.A. był zobowiązany do przeprojektowania projektu m.in. w zakresie usunięcie podziemnych parkingów.

- Teraz nowa dokumentacja projektowa zostanie poddana bardzo dokładnej weryfikacji - mówi Alina Sowa, prezes spółki Tyski Sport S.A. - Nad sprawdzeniem nowego projektu będzie czuwał inżynier kontraktu wraz z zespołem wyspecjalizowanych pracowników. Dokumenty zostaną również poddane analizie przez naszego dyrektora budowy. Wszystko po to, aby w przyszłości uniknąć niepotrzebnych komplikacji - dodaje Alina Sowa.

Prace nad projektem w żaden sposób nie wpływają jednak na tempo robót prowadzonych na stadionie. Generalny Wykonawca już wcześniej przedstawił dokumentację techniczną stanu "zero", która umożliwiła rozpoczęcie robót pod fundamenty. Po wyburzeniu konstrukcji starych trybun i wykonaniu robót ziemnych, przyszedł czas na wytyczenie oraz wykonanie warstwy betonów podkładowych (tzw. "chudego betonu") pod fundamenty obiektu w okolicach trybuny zachodniej. W najbliższym czasie rozpocznie się również proces wzmacniania terenu pod trybuny wschodnią i południową poprzez palowanie.

Ponadto zakończono pierwszy etap przebudowy sieci ciepłowniczych i sanitarnych zgodnie z zatwierdzonym projektem przekładek. Z początkiem sierpnia wykonawca rozpoczął roboty zbrojarskie, ciesielskie i żelbetowe konstrukcji fundamentów.

 

created by:input.com.pl
Copyright © 2018 Tyski Sport S.A.