Aktualności


Pierwsze wylewki betonowe

czwartek, 1 sierpnia 2013
autor: Michał Rus

Końcówka lipca na terenie budowy nowego stadionu w Tychach przyniosła wytyczenie oraz wykonanie pierwszej warstwy betonów podkładowych pod fundamenty obiektu.

Przez cały miesiąc lipiec były kontynuowane roboty ziemne w rejonie przyszłej trybuny zachodniej i północnej. Część urobku była wywożona na tymczasowe składowisko zlokalizowane obok sztucznego boiska treningowego, a pozostała część urobku była ponownie zabudowywana i wykorzystywana do formowania nasypu pod drogi i place manewrowo-parkingowe.

Przeprowadzone prace pozwoliły na wytyczenie oraz wykonanie pierwszej warstwy betonów podkładowych (tzw. "chudego betonu") pod fundamenty obiektu.

W ubiegłym miesiącu zakończono również pierwszy etap przebudowy sieci ciepłowniczych i sanitarnych zgodnie z zatwierdzonym projektem przekładek. Ponadto wykonawca wykonał projekt wzmocnienia podłoża palami żwirowymi w rejonie przyszłej trybuny wschodniej stadionu.

Na początku sierpnia wykonawca rozpocznie roboty zbrojarskie, ciesielskie i żelbetowe konstrukcji fundamentów pod trybuną zachodnią.


Zobacz galerię zdjęć!


created by:input.com.pl
Copyright © 2018 Tyski Sport S.A.