Aktualności


Czas na roboty ziemne pod fundamenty

wtorek, 4 czerwca 2013
autor: Michał Rus

Jeszcze w czerwcu na terenie budowy nowego stadionu w Tychach ruszą roboty ziemne pod wykonanie fundamentów. Prace poprzedzi jednak przedstawienie przez Mostostal Warszawa S.A. dokumentacji projektowej stanu "zero".

- Na ostatniej radzie budowy zostało ustalone, że niezależnie od ukończenia prac nad całością projektu, w czerwcu otrzymamy dokumentację pozwalającą na rozpoczęcie robót ziemnych pod fundamenty - mówi Alina Sowa, prezes spółki Tyski Sport S.A. - Pierwsze prace będą miały miejsce od strony zachodniej i północnej, czyli od ul. Baziowej oraz domków jednorodzinnych. Następnie prace przeniosą się na stronę wschodnią oraz południową, gdzie będziemy musieli wzmocnić teren poprzez zastosowanie palowania.

Ostatnie roboty budowlane są również związane z... murawą tyskiego stadionu, która została ściągnięta, a pochodzący z niej humus będzie składowany z możliwością późniejszego wykorzystania. Wykonawca przystąpi również do przełożenia sieci energetycznej, ciepłowniczej oraz wodnej.

Jak już wcześniej informowaliśmy, dokonano pomiaru obciążenia wiatrem i śniegiem modelu zadaszenia stadionu. To pozwoli m.in. na zastosowanie odpowiedniego systemu odśnieżania.
 

created by:input.com.pl
Copyright © 2018 Tyski Sport S.A.