Aktualności


Intensywne prace nad projektem

wtorek, 22 stycznia 2013
autor: Michał Rus

Miesiąc temu Mostostal Warszawa S.A. przejął plac budowy nowego stadionu w Tychach. Fakt, iż na terenie przy ul. Edukacji 7 nie pojawiły się jeszcze ekipy budowlane, nie jest jednak oznaką braku intensywnych działań ze strony wykonawcy kontraktu.

Przypomnijmy, że 11 grudnia 2012 r. w siedzibie spółki Tyski Sport S.A. doszło do podpisania umowy na Modernizację Stadionu Miejskiego w Tychach wraz z wyposażeniem, a 18 grudnia 2012 r. firma Mostostal Warszawa S.A. przejęła plac budowy. - W chwili obecnej prowadzimy prace nad projektem budowlanym i wykonawczym, a także organizujemy zaplecze budowy - informuje Julian Kiełbasa, Dyrektor Oddziału Katowice Regionu Południowego Mostostalu Warszawa S.A.

- Pierwsze osiem miesięcy przeznaczone jest na wykonanie prac projektowych bez garaży podziemnych oraz uzyskanie ostatecznych decyzji, uzgodnień i pozwoleń. Następnie przystąpimy do zauważalnej części kontraktu - robót budowlanych oraz realizacji pozostałej części przedmiotu umowy, w tym uzyskania pozwolenia na użytkowanie. Inwestycję wykonamy w przeciągu 30 miesięcy - zapewnia Julian Kiełbasa.

W pierwszym i drugim kwartale 2013 roku Mostostal Warszawa S.A. zrealizuje prace rozbiórkowe na tyskim stadionie. W drugim i trzecim kwartale planowane są roboty ziemne związane z wykopami pod fundamenty obiektu, a ostatnie miesiące bieżącego roku to prace fundamentowe oraz roboty żelbetowe.
 

created by:input.com.pl
Copyright © 2018 Tyski Sport S.A.