Aktualności


Mistrzostwa Świata na Stadionie Miejskim Tychy

poniedziałek, 19 marca 2018
autor: Krzysztof Trzosek
fot. Łukasz Sobala

Kolejne wielkie wydarzenie na Stadionie Miejskim. W czerwcu przyszłego roku w Tychach odbędą się Mistrzostwa Świata do lat 20.  Dla naszego kraju będzie to najważniejszy turniej po Mistrzostwach Europy i Euro U21. Rywalizację o organizację „małego” mundialu Polska wygrała z Indiami.

- Bardzo się cieszymy, że po raz kolejny zostaliśmy obdarzeni tak dużym zaufaniem. Podczas Mistrzostw Europy U21 udowodniliśmy, że jesteśmy godnym partnerem do organizacji wielkich wydarzeń. Zebraliśmy bardzo cenne doświadczenie, które na pewno będziemy chcieli wykorzystać podczas Mistrzostw Świata U20. Po Euro U-21 przedstawiciele UEFA byli pod dużym wrażeniem. Na każdym kroku podkreślali, że organizacyjnie stanęliśmy na wysokości zadania. Podczas wszystkich spotkań kibice stworzyli niesamowitą atmosferę- mówi Grzegorz Bednarski, prezes Tyski Sport S.A.

W Tychach zostały rozegrane trzy mecze fazy grupowej oraz półfinał. W sumie wszystkie pojedynki czołowych drużyn Starego Kontynentu z trybun zobaczyło prawie 50 000 osób. To trzeci wynik spośród wszystkich stadionów w Polsce. Warto jednak zaznaczyć, że zarówno w Lublinie i Kielcach grała reprezentacja Polski.

Mistrzostwa Świata U20 mają być doskonałą okazją także do uczczenia setnego jubileuszu Polskiego Związku Piłki Nożnej. Mundial na pewno zagości w: Łodzi, Lublinie, Gdyni, Bydgoszczy, Tychach i Lubinie. Mecz otwarcia i finał MŚ odbędą się w Łodzi na stadionie Widzewa. PZPN stara się również o organizację spotkań w kolejnych sześciu miastach.

W Mistrzostwa Świata U20 wezmą udział reprezentacje z 24 krajów. Turniej odbędzie się na stadionach do pojemności 20 tysięcy miejsc.

created by:input.com.pl
Copyright © 2019 Tyski Sport S.A.