Aktualności


Podsumowanie dwóch lat Stadionu Miejskiego

wtorek, 18 lipca 2017
autor: Krzysztof Trzosek

Choć ma dopiero dwa lata, to był już gospodarzem kilku dużych imprez. Stadion Miejski Tychy został otwarty dwa lata temu. W tym czasie na obiekcie zostało rozegranych ponad 40 spotkań, które z trybun zobaczyło prawie 285 tysięcy kibiców. Na tyskiej arenie odbyło się największe wydarzenie w historii miasta- Euro U21, mecze eliminacyjne do Mistrzostw Europy w piłce nożnej kobiet oraz towarzyskie spotkanie reprezentacji Polski i Niemiec U-21.

 - Stadion Miejski Tychy to dobre miejsce do bicia rekordów. Na naszym obiekcie osiągnęliśmy najlepszy wynik w historii drugiej ligi oraz meczu reprezentacji Polski kobiet. Frekwencja w Tychach na meczach ligowych od dwóch lat jest jedną z najwyższych w całym kraju- mówi Grzegorz Bednarski, prezes Tyski Sport S.A.

Potwierdziły to także mecze Euro U-21. W Tychach zostały rozegrane trzy mecze fazy grupowej oraz półfinał. W sumie wszystkie pojedynki czołowych drużyn Starego Kontynentu z trybun zobaczyło prawie 50 000 osób. To trzeci wynik spośród wszystkich stadionów w Polsce. Warto jednak zaznaczyć, że zarówno w Lublinie i Kielcach grała reprezentacja Polski.

- Przedstawiciele UEFA byli pod dużym wrażeniem. Na każdym kroku podkreślali, że organizacyjnie stanęliśmy na wysokości zadania- dodaje Grzegorz Bednarski, prezes Tyski Sport S.A.

Dokładnie dwa lata temu, 18 lipca 2015 roku na Stadion Miejski Tychy po raz pierwszy zawitała piłka w europejskim wydaniu. W meczu otwarcia GKS Tychy podejmował FC Koln. Kilka miesięcy później zagrała tu reprezentacji Polski
kobiet w piłce nożnej mecz Eliminacyjny do Mistrzostw Europy. W kwietniu w Tychach odbył się kolejny mecz międzypaństwowy Polska-Dania. Ostatnim testem przed Euro U21 było spotkanie Polska-Niemcy U-21. Cały czas z obiektu korzystają piłkarze GKS Tychy, najpierw w II lidze, a następnie na zapleczu Ekstraklasy. Kilka tygodni temu na stadionie została otwarta restauracja.

 - Stadion Miejski to także doskonałe miejsce do biznesu. W tej chwili mamy sprzedane wszystkie sky-boxy, a goście w strefie VIP mogą czuć się komfortowo. Wynajęliśmy także zdecydowaną większość powierzchni komercyjnych. Na obiekcie funkcjonuje m.in siłownia, sklep klubowy, restauracja, a już niebawem także pub
- zaznacza Grzegorz Bednarski, prezes Tyski Sport S.A.

Stadion Miejski Tychy to nie tylko arena piłkarskich wydarzeń. Już w sierpniu na obiekcie odbędą się dwa koncerty. 26 na murawie wystąpią m.in Myslovitz, Kaliber 44 czy T.LOVE. Pięć dni później w akcji zobaczymy największe gwiazdy Disco Polo.

created by:input.com.pl
Copyright © 2019 Tyski Sport S.A.