Aktualności


Podsumowanie EURO U21 w Tychach

środa, 28 czerwca 2017
autor: Krzysztof Trzosek
Fot. Łukasz Sobala / lukaszsobala.pl

To było mocne zakończenie Mistrzostw Europy U21 w Tychach. Reprezentacje Anglii i Niemiec stworzyły niezapomniany spektakl na murawie Stadionu Miejskiego. Cztery bramki w regulaminowym czasie gry, zacięta dogrywka i w końcu rzuty karne. Po serii jedenastek awans do finału świętowali podopieczni Stefana Kuntza.

- Turniej jeszcze na długo zostanie w naszej pamięci. Możemy być dumni, że wspólnie zorganizowaliśmy tak wspaniałą imprezę. Atmosfera na trybunach była fantastyczna, a frekwencja w Tychach była jedną z najwyższych w całym kraju. Znakomity poziom na boisku zaprezentowali także piłkarze, a półfinał bez wątpienia przejdzie do historii. Przedstawiciele UEFA byli pod dużym wrażeniem. Na każdym kroku podkreślali, że organizacyjnie stanęliśmy na wysokości zadania. Na specjalne podziękowania zasługują przede wszystkim pracownicy spółki, którzy w tym przedsięwzięciu stanowili bez wątpienia wartość dodaną - mówi Grzegorz Bednarski, prezes Tyski Sport S.A.

Choć w Tychach nie grała reprezentacja Polski, to spotkania cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. W sumie cztery pojedynki Mistrzostw Europy U21 z trybun Stadionu Miejskiego zobaczyło prawie 50 000 osób. Bez wątpienia najliczniejszą grupę stanowili Czesi, którzy w Tychach mogli czuć się jak w domu. Poczynania swoich reprezentacji śledziło także kilkuset dziennikarzy z całego świata.

- Mecze Mistrzostw Europy U21 transmitowało ponad 30 nadawców do 150 krajów. Relacje na całym świecie oglądało około 150 milionów widzów. To o 25% więcej niż podczas poprzedniej edycji turnieju.Po raz pierwszy w historii Mistrzostwa mogli zobaczyć kibice w Afryce i Australii. Dzięki temu o naszym mieście usłyszało bardzo wielu ludzi. Relacje prosto z Tychów przeprowadzały największe telewizje na świecie m.in BBC, SKY SPORTS, RAI SPORT, ZDF czy RTL- dodaje Krzysztof Trzosek, Venue Media Officer Stadionu Miejskiego Tychy.

Przygotowania Tychów do EURO rozpoczęły się ponad dwa lata temu. W tym czasie w Urzędzie Miasta oraz Stadionie Miejskim odbyło się kilka spotkań z przedstawicielami UEFA i PZPN. Priorytetem było zorganizowanie turnieju zgodnie z europejskimi standardami. Ten cel udało się zrealizować.

- Na meczach Euro U-21 pracowali ludzie obsługujący na co dzień spotkania GKS Tychy, którzy zajmowali się tymi samymi rzeczami co podczas pojedynków ligowych. Przedstawiciele UEFA podkreślali, że wszyscy wykonali swoją pracę wzorowo, a turniej w żaden sposób nie odbiegał standardem od pojedynków w Lidze Mistrzów czy Mistrzostwach Europy. To niezwykle cenne doświadczenie, które na pewno zaprocentuje w przyszłości- podkreśla Krzysztof Trzosek, Venue Media Officer Stadionu Miejskiego Tychy.

W organizacji turnieju dużą rolę odegrali także wolontariusze. W Tychach  było ich ponad 100. Ich praca przez kibiców została oceniona wzorowo. Czasem musieli nie tylko informować, ale i np. wyprasować koszulę.

- Ta praca obejmowała każdy aspekt organizacji tej imprezy. Nasi wolontariusze pracowali m.in. przy ochronie, udzielali informacji którędy najszybciej dostać się na stadion, gdzie są kioski gastronomiczne, pomagali w codziennych pracach biura organizacyjnego czy przy wydawaniu akredytacji. Tych zadań było naprawdę bardzo dużo - tłumaczy Piotr Solik, koordynator ds. wolontariatu podczas UEFA U21 w Tychach.

Mistrzostwa Europy U21 w Tychach dobiegły końca, ale turniej  jeszcze się nie zakończył. Już w piątek w Krakowie wielki finał. O puchar powalczą reprezentacje Niemiec i Hiszpanii.
 

created by:input.com.pl
Copyright © 2019 Tyski Sport S.A.