Aktualności


Wzorowa organizacja Euro U21 w Tychach

poniedziałek, 26 czerwca 2017
autor: Krzysztof Trzosek
fot. Radofoto

Musieli wygrać różnicą co najmniej trzech bramek, ale ostatecznie przegrali. Reprezentacja Czech U-21 żegna się z turniejem Euro U21. Podopieczni Vitezslava Lavicki w sobotę na Stadionie Miejskim ulegli reprezentacji Danii 2-4.

Po raz kolejny znakomitą oprawę przygotowali kibice reprezentacji Czech. Nasi południowi sąsiedzi w Tychach mogli liczyć na głośny doping swoich fanów. Ci już od rana byli widoczni na ulicach Tychów. Godzinę przed meczem grupa ponad 100 sympatyków z Placu Baczyńskiego przemaszerowała na stadion. W sumie sobotnie spotkanie z trybun Stadionu Miejskiego oglądało 9047 osób.

- Wrażenia z turnieju mamy bardzo dobre. Jesteśmy w gronie najlepszych w Europie, gra na mistrzostwach to świetne doświadczenie dla nas. Dziękuję organizatorom imprezy. Stworzyli nam świetne warunki, ci profesjonalni ludzie cały czas byli blisko nas- mówi Vitezslav Lavicka, selekcjoner reprezentacji Czech U-21

Dla reprezentacji Danii było to z kolei pierwsze zwycięstwo podczas turnieju. Podopieczni Nielsa Frederiksena w pełni zasłużyli jednak na zwycięstwo nad Czechami.

 - Jestem usatysfakcjonowany, bo wygraliśmy. Natomiast rozczarowany, bo nie zdołaliśmy wywalczyć awansu do półfinału. Ciężko powiedzieć czy to my zagraliśmy lepiej niż poprzednio, czy rywal słabiej. Zawodnicy wykonali dziś dobrze swoją pracę – dodaje Niels Frederiksen, selekcjoner reprezentacji Danii U-21

Swoją pracę wykonali także organizatorzy. Przedstawiciele UEFA bardzo pozytywnie ocenili dotychczasowe spotkania rozgrywane w Tychach. W przerwie sobotniego meczu delegat UEFA Balazs Makray za wzorową organizację mistrzostw wręczył okolicznościowe patery prezydentowi Miasta Tychy Andrzejowi Dziubie oraz prezesowi spółki Tyski Sport Grzegorzowi Bednarskiemu.
 

- Po trzech spotkaniach fazy grupowej możemy mówić o organizacyjnym sukcesie. Wszystkie mecze stały na bardzo wysokim poziomie, a frekwencja na naszym stadionie była jedną z najwyższych w całym kraju. Bez wątpienia  kibice reprezentacji Czech w Tychach mogli poczuć się jak w domu. Trener Lavicka na pomeczowej konferencji bardzo pozytywnie ocenił organizację turnieju w naszym mieście. Takie same sygnały otrzymaliśmy od przedstawicieli UEFA. W ich opinii mecze w żaden sposób nie odbiegają standardem od rozgrywek Ligi Mistrzów czy Mistrzostw Europy. To jeszcze oczywiście nie koniec, bo we wtorek możemy spodziewać się kolejnego pasjonującego pojedynku i pełnego stadionu- mówi Grzegorz Bednarski, prezes Tyski Sport S.A.

Już jutro oczy całej Europy będą zwrócone właśnie na Tychy. Na Stadionie Miejskim zostanie rozegrany pojedynek pomiędzy Anglią, a Niemcami. Spotkanie cieszy się ogromnym zainteresowaniem, dlatego organizatorzy uruchomili dodatkową pulę biletów. W sprzedaży zostało około 1500 wejściówek.

- Przeanalizowaliśmy już nasz ostatni mecz. Mimo naszej porażki było w nim wiele pozytywów. Jesteśmy w półfinale jedynym zespołem, który jest osłabiony wyjazdem kilku graczy na Puchar Konfederacji – podkreśla Stefan Kuntz, selekcjoner reprezentacji Niemiec U-21


Początek spotkania we wtorek o godz. 18 na Stadionie Miejskim Tychy

created by:input.com.pl
Copyright © 2018 Tyski Sport S.A.