Aktualności


Reprezentacja Czech walczy o awans do półfinału Euro U-21

czwartek, 22 czerwca 2017
autor: Krzysztof Trzosek
fot. Radofoto

Kolejne bardzo dobre widowisko zobaczyli w środę kibice zgromadzeni na Stadionie Miejskim Tychy. Tym razem w główych rolach wystąpili piłkarze reprezentacji Czech i Włoch. Dla naszych południowych sąsiadów było to mecz o wszystko. Tylko zwycięstwo przedłużało szanse podopiecznych Lavicki na awans do półfinału. Cel udało się zrealizować. Czesi pokonali Włochów 3-1.

 - Przed meczem rozmawialiśmy o tym, że musimy wierzyć w nasz sukces. Końcowy wynik pokazał, że możemy go osiągnąć. Dokonaliśmy kilku zmian w personaliach, ustawieniu. Byliśmy efektywniejsi, agresywniejsi niż w meczu z Niemcami. To się opłaciło- mówi Vitezslav Lavicka, szkoleniowiec reprezentacji Czech.

To był trudny mecz, wynik oczywiście nas nie satysfakcjonuje. Mieliśmy dobre okazje na objęcie prowadzenia przy stanie 1-1, ale je zmarnowaliśmy. Pozostał nam mecz z Niemcami, w którym damy z siebie wszystko – dodaje , Luigi Di Biagio, szkoleniowiec reprezentacji Włoch.

Spotkanie cieszyło się dużym zainteresowaniem dziennikarzy oraz fotoreporterów z całej Europy. Na trybunach Stadionu Miejskiego było ponad 80 przedstawicieli mediów, z czego sporą część stanowili dziennikarze z Włoch. Dla wielu z nich równie ważnym tematem jak Euro U-21, był transfer czeskiego zawodnika do Juventusu. Patrick Schick prosto z Tychów poleciał do Turynu, gdzie przeszedł testy medyczne. Według mediów mistrzowie Włoch zapłacą za niego około 30 milionów euro.

Po raz kolejny nie zawiedli także kibice. Środowe spotkanie z trybun Stadionu Miejskiego oglądało 13 251 osób. Już w sobotę ostatni pojedynek fazy grupowej. O godzinie 20:45 reprezentacja Czech zagra z Danią. Nasi południowi sąsiedzi cały czas są w grze o awans. Bilety na to spotkanie będzie można kupić w kasach Stadionu Miejskiego.

Piątek 11:00-19:00
Sobota 10:00-21:30

created by:input.com.pl
Copyright © 2018 Tyski Sport S.A.