Aktualności


Wielkie święto na trybunach Stadionu Miejskiego

poniedziałek, 19 czerwca 2017
autor: Krzysztof Trzosek
fot. Łukasz Sobala / lukaszsobala.pl

Fantastyczny doping na trybunach i bardzo dobre widowisko na murawie. W niedzielę na Stadionie Miejskim Tychy odbył się pierwszy mecz Euro U-21. Reprezentacja Niemiec pokonała Czechów 2-0 i zrobiła pierwszy krok w kierunku półfinału. Spotkanie z trybun oglądało 14 051 widzów, co jest drugim najlepszym wynikiem od momentu otwarcia stadionu.

- Bardzo się cieszę, że wygraliśmy mecz otwarcia. To było bardzo ważne w kontekście całego turnieju. Na początku spotkania byliśmy nerwowi, jednak z czasem czuliśmy się coraz lepiej. Strzeliliśmy bramkę w bardzo dobrym momencie z punktu widzenia psychologicznego. To ułatwiło nam zadanie – mówi szkoleniowiec reprezentacji Niemiec, Stefan Kuntz.

- Myślę, że dobrze rozpoczęliśmy spotkanie, ale później to Niemcy doszli do głosu. Gol pod koniec pierwszej połowy postawił nas w trudnej sytuacji- dodaje trener reprezentacja Czech, Vitezslav Lavicka.

Pomimo straty bramki, piłkarze reprezentacji Czech cały czas mogli liczyć na doping swoich kibiców. Ci już od rana byli widoczni na ulicach Tychów. Przed meczem grupa ponad 100 fanów z Placu Baczyńskiego przemaszerowała na Stadion Miejski.

-Mieliśmy wsparcie naszych kibiców, są ich tutaj tysiące- zaznacza Lavicka.

Na trybunach Stadionu Miejskiego nie zabrakło także znanych nazwisk. Niedzielne spotkanie oglądali m.in przedstawiciele PZPN, Zbigniew Boniek, Maciej Sawicki oraz Marek Koźmiński.

- Otrzymaliśmy bardzo pozytywne opinie ze strony europejskiej federacji. Przedstawiciele UEFA podkreślali, że organizacja meczu była na bardzo wysokim poziomie i w żaden sposób nie odbiegała od meczów Ligi Mistrzów czy Mistrzostw Europy- podkreśla Krzysztof Trzosek, Venue Media Officer Stadionu Miejskiego w Tychach.

Już jutro do Tychów przyjedzie reprezentacja Włoch. O godzinie 18:30 odbędzie się konferencja prasowa, a pół godziny póżniej trening na murawie Stadionu Miejskiego. Czesi przyjadą tylko na spotkanie z dziennikarzami, które odbędzie się o godzinie 16. Środowe spotkanie wzbudza także ogromne zainteresowanie ze strony kibiców.

- Spodziewamy się kompletu publiczności na trybunach. W tej chwili w sprzedaży pozostało zaledwie 900 biletów- podkreśla Krzysztof Trzosek, VMO Stadionu Miejskiego w Tychach.

Początek spotkania w środę o godzinie 18 na Stadionie Miejskim.

created by:input.com.pl
Copyright © 2018 Tyski Sport S.A.