Aktualności


Operacja wymiany murawy rozpoczęta

sobota, 6 maja 2017
autor: Krzysztof Trzosek
Fot. Łukasz Sobala / www.lukaszsobala.pl

Piłkarze GKS Tychy udanie pożegnali murawę Stadionu Miejskiego. W piątek podopieczni Jurija Szatałowa pokonali Znicz Pruszków 4:1, a zaraz po zakończeniu spotkania, na boisku pojawiły się koparki i ciężarówki.

- Problemem może być tylko pogoda. Usunięcie murawy, warstwy wegetacyjnej, około 12-15 cm, a następnie położenie nowej trawy nie jest skomplikowane. Może nam przeszkadzać tylko aura, na którą nie mamy wpływu - mówi Dariusz Kozielski, greenkeeper.

Dariusz Kozielski to greenkeper o uznanej renomie w Polsce, który zajmuje się innymi boiskami w województwie śląskim. Co ciekawe, to także były prezes Odry Wodzisław oraz aktywny działacz piłkarski. Teraz to właśnie on opiekuje się murawą Stadionu Miejskiego.

W pierwszym etapie chcemy ściągnąć wszystko z boiska. To powinno trwać do wtorku. Następnie musimy nałożyć nową warstwę wegetacyjną i jeśli pogoda pozwoli, pod koniec tygodnia rozpoczniemy układanie nowej murawy - dodaje Kozielski.

Wymiana murawy to ogromna operacja logistyczna. Ze Stadionu Miejskiego 120 tirów wywiezie około 3000 ton ziemi i piasku. Następnie kilkadziesiąt ciężarówek dostarczy około 8400 m2 rolek trawy. Na placu budowy będzie kilkadziesiąt osób, które będą pracowały zarówno w dzień jak i nocy.

Myślę, że dla firm, które się tym zajmują, to nie są ogromne ilości. Mam nadzieję, że wszystko pójdzie sprawnie, szybko i będziemy cieszyć się z nowej murawy już niebawem - puentuje Dariusz Kozielski.

Murawa zostanie wymieniona w ramach obowiązującej gwarancji. Za przeprowadzenie tej operacji będzie odpowiedzialny Mostostal Warszawa i Tyski Sport S.A. Nowe boisko przetestują piłkarze GKS Tychy i Wisły Puławy.

Zapraszamy do posłuchania całej rozmowy z Dariuszem Kozielskim.


Zobacz materiał video!


created by:input.com.pl
Copyright © 2018 Tyski Sport S.A.