Aktualności


Murawa na Stadionie Miejskim zostanie wymieniona

czwartek, 4 maja 2017
autor: Krzysztof Trzosek
fot. Łukasz Sobala

Murawa na Stadionie Miejskim Tychy zostanie wymieniona. Prace rozpoczną się już w piątek, po spotkaniu ze Zniczem Pruszków i zakończą przed kolejnym meczem z Wisłą Puławy.

Przed nami najważniejsza impreza, jaką bez wątpienia będą czerwcowe Mistrzostwa Europy U-21. Na Stadionie Miejskim w zaledwie dwa tygodnie zostaną rozegrane cztery spotkania oraz odbędzie się kilka treningów. Istniało duże prawdopodobieństwo, że nasze obecne boisko nie byłoby w stanie "udźwignąć" tak napiętego terminarza. Priorytetem jest murawa spełniająca wszystkie europejskie standardy, dlatego wspólnie z naszym partnerem, firmą Mostostal Warszawa podjęliśmy decyzję o jej wymianie - mówi Grzegorz Bednarski, prezes Tyski Sport S.A.

Murawa zostanie wymieniona w ramach obowiązującej gwarancji. Za przeprowadzenie tej operacji będzie odpowiedzialny Mostostal Warszawa i Tyski Sport S.A.

Mistrzostwa Europy U-21 to wydarzenie bez precedensu dla stadionu w Tychach. Ogromne obciążenie murawy, jakiego spodziewamy się w trakcie tej imprezy, wymaga spełnienia najwyższych standardów UEFA. Mimo, że jakość obecnego trawnika wydaje się bez zarzutu, wspólnie z Tyskim Sportem SA zdecydowaliśmy o wymianie murawy. Istnieje przecież duża szansa, że Polska drużyna rozegra tutaj mecz półfinałowy. Wierzymy, że zapewnienie odpowiedniego komfortu naszym zawodnikom doprowadzi biało-czerwonych do finału –dodaje Agata Falęcka, rzecznik prasowy Mostostal Warszawa.

Wymiana murawy nie będzie kolidowała z rozgrywkami NICE1Liga. Operacja rozpocznie się zaraz po spotkaniu ze Zniczem Pruszków i zakończy przed kolejnym pojedynkiem na Stadionie Miejskim. Nowe boisko przetestują piłkarze GKS Tychy i Wisły Puławy. 

created by:input.com.pl
Copyright © 2018 Tyski Sport S.A.