Aktualności


Reprezentacje U-21 wizytowały Stadion Miejski

poniedziałek, 5 grudnia 2016
autor: Krzysztof Trzosek
UEFA

Reprezentacje Niemiec, Włoch, Czech i Dani w czerwcu przyszłego będą rywalizować w Tychach o tytuł najlepszej drużyny Europy do lat 21. W ubiegły czwartek w Krakowie rozlosowane grupy UEFA EURO U21 2017. 

Reprezentacja Niemiec w Tychach zagra już po raz drugi. W listopadzie na Stadionie Miejskim nasi zachodni sąsiedzi zagrali towarzyszki mecz przeciwko Biało-Czerwonym. Kadra Dorny  pokonała wtedy jednego z pretendentów do wygrania przyszłorocznych Mistrzostw Europy U-21 1-0. W Tychach padł także rekord frekwencji. Z wysokości poczynania obydwu zespołów oglądało 11 974 widzów. To rekordowy wynik, jeśli chodzi o mecze reprezentacji U-21 w Polsce!

- Przed nami fantastyczne i pełne emocji spotkania na Stadionie Miejskim. Wszystkie reprezentacje jakie zagrają w Tychach są naprawdę na bardzo wysokim poziomie. W akcji zobaczymy m.in. jednych  z faworytów do Mistrzostwa- Reprezentacje Niemiec, która  osobiście mogła przekonać  się w listopadzie o świetnej atmosferze jaka panuje  w Tychach.  Liczymy na ogromne zainteresowanie kibiców szczególnie ze strony naszych zachodnich i południowych sąsiadów. Mocno liczymy, że w półfinale na naszym stadionie zagra reprezentacja Polski” mówi Grzegorz Bednarski, prezes Tyski Sport S.A.

Choć reprezentacja Niemiec jest faworytem grupy, to inne zespoły nie stoją na straconej pozycji. Duńczycy w eliminacjach punkty stracili tylko z Walią. Z kolei Włosi nie przegrali żadnego spotkania w grupie, stracili najmniej bramek  i aż pięciokrotnie sięgali po tytuł najlepszej drużyny starego kontynentu.  Czwartym zespołem będą Czesi, którzy byli organizatorami ostatniego Euro U-21. 

- Tychy kochają piłkę nożną, pokazaliśmy to już nie raz. Na tego typu imprezy przychodzą komplety publiczności. Tym bardziej na imprezę takiej rangi, przy takich gościach- jestem pewny, że trybuny stadionu będą pełne. Ponadto możemy liczyć na mieszkańców, którzy zawsze słynęli z otwartości i życzliwości. Mamy fantastyczne piwo,  co dla Czechów na pewno nie  jest bez znaczenia. Jestem przekonany, że wszyscy wyjadą od nas usatysfakcjonowani- zapewnia Andrzej Dziuba, prezydent Tychów.

Goście o tyskiej gościnności mogli przekonać się już na własne oczy.

- W piątek na stadionie gościliśmy reprezentacje, które w czerwcu zagrają w Tychach. Goście byli pod ogromnym wrażeniem naszego obiektu oraz całej infrastruktury- dodaje Grzegorz Bednarski, prezes Tyski Sport S.A. 

Poniżej prezentujemy oficjalny plan gier spotkań rozgrywanych w Tychach: 

NIEMCY vs CZECHY

Tychy, 18.06.2017, 18:00

CZECHY vs WŁOCHY

Tychy, 21.06.2017, 20:45

CZECHY vs DANIA

Tychy, 24.06.2017, 20:45

PÓŁFINAŁ

Tychy, 27.06.2017, 18:00

Do półfinałów awansują trzej zwycięzcy grup oraz najlepsza drużyna spośród tych, które zajęły drugie miejsce. Zgodnie z regulaminem rozrywek UEFA EURO U21 pary półfinałowe zostaną utworzone według poniższego klucza:

PÓŁFINAŁ 1: zwycięzca A vs druga drużyna B/C lub zwycięzca C

PÓŁFINAŁ 2: zwycięzca B vs druga drużyna A lub zwycięzca C

WAŻNE: Turniejowa drabinka nie determinuje, która z powyższych par rozegra swój półfinał w Tychach, a która w Krakowie. Decyzja odnośnie lokalizacji tych meczów zostanie podjęta przez UEFA po zakończeniu fazy grupowej, gdy będzie znany pełen skład półfinałów, tj. 24 czerwca 2017 r. w godzinach wieczornych.

Informujemy ponadto, że sprzedaż biletów na wszystkie mecze mistrzostw rozpocznie się w lutym 2017 r. Zakup będzie możliwy przez Internet za pośrednictwem oficjalnej strony internetowej www.u21poland.com i w stacjonarnych punktach na terenie całego kraju. Szczegółowy harmonogram sprzedaży oraz ceny wejściówek zostaną przedstawione 15 grudnia 2016 r.

 

created by:input.com.pl
Copyright © 2018 Tyski Sport S.A.