Aktualności


Kolejny rekord na Stadionie Miejskim Tychy!

piątek, 18 listopada 2016
autor: Mateusz Długasiewicz
Fot. Łukasz Sobala / www.lukaszsobala.pl

We wtorek 15 listopada na tyskim stadionie odbyło się kolejne wielkie piłkarskie święto. Na wypełnionym niemal po brzegi obiekcie przy Edukacji 7 reprezentacja Polski do lat 21 pokonała jedną z najlepszych drużyn młodzieżowych - kadrę Niemiec.

Całe wydarzenie trzeba uznać za niezwykle udane, bowiem podopieczni Marcina Dorny na boisku zaprezentowali bardzo dobra dyspozycję, a dzięki bramce Dawida Kownackiego w 57. minucie pokonali naszych zachodnich sąsiadów 1:0. Warto również zaznaczyć, że była to ich pierwsza porażka po kilkunastu zwycięstwach z rzędu.

Z wysokości trybun Stadionu Miejskiego Tychy poczynania biało-czerwonych oglądało 11 974 widzów. To rekordowy wynik, jeśli chodzi o mecze reprezentacji U-21 w Polsce!

- Bardzo się cieszymy, że podobnie jak na mecze ligowe, również i nasz stadion odwiedzają tłumy kibiców chcących zobaczyć w akcji reprezentantów Polski. Dobry wynik sportowy, rekordowa frekwencja na trybunach połączona ze wspaniałą atmosferą, pozwalają z optymizmem wyczekiwać wielkiego święta, jakim będą młodzieżowe mistrzostwa Europy! - mówi Prezes Zarządu Tyski Sport S.A. Grzegorz Bednarski.

Towarzyski pojedynek Polaków z Niemcami był sprawdzianem dla Stadionu Miejskiego przed zbliżającymi się młodzieżowymi mistrzostwami Europy, które w czerwcu przyszłego roku odbędą się w sześciu polskich miastach, w tym m.in. właśnie w Tychach.

- Tychy praktycznie od pierwszego dnia miały chęć współorganizowania tej imprezy, my również, dlatego w przyszłym roku najlepsze młodzieżowe reprezentacje będzie można zobaczyć na tyskim stadionie - dodaje sternik Polskiego Związku Piłki Nożnej, Zbigniew Boniek.

Więcej informacji o młodzieżowych mistrzostwach Europy w Tychach TUTAJ i na Facebook'u Młodzi Mistrzowie w Tychach.


Zobacz galerię zdjęć!


created by:input.com.pl
Copyright © 2018 Tyski Sport S.A.