Aktualności


Wizyta robocza UEFA na stadionach przyszłorocznych Mistrzostw Europy

poniedziałek, 3 października 2016
autor: u21poland.com

Dziś rozpoczyna się wizyta robocza przedstawicieli UEFA oraz Lokalnego Komitetu Organizacyjnego we wszystkich sześciu Miastach-Gospodarzach Mistrzostw Europy UEFA EURO U21 Polska 2017. Aktualny status przygotowań do turnieju zostanie przeanalizowany

 Dziś rozpoczyna się wizyta robocza przedstawicieli UEFA oraz Lokalnego Komitetu Organizacyjnego we wszystkich sześciu Miastach-Gospodarzach Mistrzostw Europy UEFA EURO U21 Polska 2017. Aktualny status przygotowań do turnieju zostanie przeanalizowany kolejno w Tychach, Krakowie, Kielcach, Lublinie, Bydgoszczy i Gdyni. 

Będzie to już trzecia wizyta robocza z udziałem delegacji z europejskiej unii piłkarskiej. Do pierwszej doszło niemal dokładnie rok temu, do drugiej wiosną 2016 roku. – Przedstawiciele UEFA po ostatnich kilkunastu miesiącach współpracy nie ukrywają, że są naprawdę zadowoleni z działań po polskiej stronie, w tym z zaangażowania Miast Gospodarzy – mówi Filip Adamus, rzecznik prasowy turnieju. – Wszyscy zdajemy sobie jednak sprawę, że przed nami wciąż wiele wyzwań i kwestii, które muszą zostać rozwiązane, by organizacja wydarzenia stała na takim poziomie, jakiego wspólnie oczekujemy. Stąd kolejna robocza wizyta w każdym z sześciu miast. Tematów otwartych mamy coraz mniej, w najbliższych dniach skoncentrujemy się punkt po punkcie na każdym z nich.
 
Głównym celem wizyty będzie analiza stadionowej infrastruktury pod kątem wymagań, jakie niesie za sobą operacja medialna i telewizyjna, dlatego we wszystkich spotkaniach roboczych udział wezmą przedstawiciele Telewizji Polsat – oficjalnego nadawcy najbliższego UEFA EURO U21 na terytorium naszego kraju oraz producenta sygnału telewizyjnego na cały świat. – To naprawdę kluczowa operacja. Wystarczy wspomnieć, że mecze poprzednich mistrzostw Europy do lat 21, rozegranych w ubiegłym roku w Czechach, transmitowały telewizje z aż 129 krajów świata, dzięki czemu przekaz dotarł do 85,3 mln fanów piłki nożnej. Sam mecz gospodarzy z Niemcami oglądało w publicznej stacji ZDF niemal 7 mln naszych zachodnich sąsiadów. Ale trudno się też dziwić takiemu zainteresowaniu, chodzi tu przecież o rywalizację największych talentów futbolu na Starym Kontynencie – podkreśla Adamus.
 
Oprócz powyższych zagadnień w trakcie rozpoczynanej się dziś wizyty podsumowany będzie raport ze stanu muraw na arenach turnieju oraz na boiskach treningowych, które w czasie mistrzostw będą wykorzystywane przez 12 reprezentacji uczestniczących w finałach. Poruszone zostaną też m.in. takie kwestie jak obsługa widzów, zaplecze logistyczne stadionów oraz operacja biletowa. Przypominamy, że start sprzedaży wejściówek na mecze „polskiego” UEFA EURO U21 zaplanowano na początek 2017 roku. Sam turniej rozpocznie się 16 czerwca 2017 roku. Mecz otwarcia, z udziałem reprezentacji Polski, zostanie rozegrany w Lublinie. Finał odbędzie się 30 czerwca na Stadionie Miejskim przy ul. Józefa Kałuży w Krakowie.
created by:input.com.pl
Copyright © 2018 Tyski Sport S.A.