Aktualności


Historyczny wynik na Stadionie Miejskim Tychy

piątek, 8 kwietnia 2016
autor: Krzysztof Trzosek
Łączy Nas Piłka

Reprezentacja Polski kobiet bezbramkowo zremisowała z Danią w eliminacjach Mistrzostw Europy 2017. Spotkanie na Stadionie Miejskim Tychy oglądało 5248 widzów.

To było wielkie święto kobiecej piłki. Na Stadionie Miejskim Tychy został rozegrany mecz eliminacji do Mistrzostw Europy w 2017 roku. Reprezentacja Polski podejmowała reprezentację Danii. Faworytem spotkania były Dunki, ale Biało-Czerwone wysoko postawiły poprzeczkę.


Zawodniczki Nilsa Nielsena od początku spotkania narzuciły swój styl gry. W pierwszym kwadransie cel udało się zrealizować, ale to Polki pierwsze stworzyły sobie groźną sytuację. W 15 minucie Ewa Pajor silnym strzałem chciała pokonać bramkarkę Danii, ale piłka przeleciała nad poprzeczką. W kolejnych minutach spotkanie się wyrównało. Polki coraz lepiej radziły sobie na boisku, ale do przerwy żadnej z drużyn nie udało się zdobyć bramki.


Po zmianie stron kibice nie oglądali już tylu podbramkowych sytuacji. Jednak w 87 minucie piłkę meczową miała reprezentacja Polski. Biało-Czerwone rozegrały piękną koronkową akcję. Na jedenastym metrze znalazła się Ewelina Kamczyk, ale piłka po jej uderzeniu niestety wylądowała na trybunach.


- Większość ludzi spodziewała się dzisiaj jednostronnego meczu, a my kilkoma sytuacjami zarówno w pierwszej jak i w drugiej połowie pokazałyśmy, że stać nas na strzelenie goli i zdecydowanie uważam, że to my miałyśmy bardziej klarowne sytuacje bramkowe. Dunki dzisiaj nie pokazały swojej wyższości. – mówiła po meczu Patrycja Balcerzak.

Ostatecznie spotkanie zakończyło się bezbramkowym remisem. Po raz pierwszy w historii Polska nie przegrała z reprezentacją Danii. Mecz z trybun oglądało 5248 widzów. Polki czeka teraz wyjazd do Popradu, gdzie zagrają z reprezentacją Słowacji.


Polska - Dania 0:0


Polska: 12. Anna Szymańska - 5. Aleksandra Sikora, 14. Jolanta Siwińska, 3. Agata Guściora, 4. Hanna Konsek - 15. Anna Rędzia, 6. Sylwia Matysik, 13. Patrycja Balcerzak, 2. Martyna Wiankowska (59, 11. Ewelina Kamczyk) - 9. Ewa Pajor (84, 18. Nikol Kaletka), 10. Silvana Chojnowski (66, 17. Katarzyna Daleszczyk)


Dania: 1. Stina Lykke Petersen - 8. Theresa Nielsen, 5. Simone Boye Sørensen, 3. Janni Arnth Jensen, 2. Line Røddik Hansen - 7. Sanne Troelsgaard (74, 13. Johanna Rasmussen), 20. Julie Trustrup Jensen (90, 23. Lise Overgaard Munk), 17. Line Sigvardsen Jensen, 10. Pernille Harder, 11. Katrine Veje - 9. Nadia Nadim


Sędziowała: Sandra Braz Bastos (Portugalia)

www.polsatsport.pl/film/polska-dania-00-skrot-meczu_6385022/
 

created by:input.com.pl
Copyright © 2018 Tyski Sport S.A.