Aktualności


Stadion Miejski w Tychach szóstym stadionem na świecie

wtorek, 23 lutego 2016
autor: Krzysztof Trzosek

Stadion Miejski w Tychach szóstym stadionem świata roku 2015. W plebiscycie organizowanym przez portale Stadiony.net oraz StadiumDB.com rywalizowały 22 obiekty z 15 krajów. W głosowaniu internautów wzięło udział prawie 40 000 osób z 111 państw. Najwięcej głosów oddali obywatele Meksyku, USA, Izraela, Polski i Francji. Wszystkie wybrane obiekty musiały łączyć dwie wspólne cechy - pojemności  powyżej 10 000 widzów oraz pełne otwarcie stadionu w 2015 roku.

W głosowaniu publicznym wygrał stadion z Meksyku- Estadio BBVA Bancomer, który zdobył  74 097 punktów. Drugie miejsce z liczbą 43 394 zajął obiekt na którym swoje spotkania rozgrywa drużyna Girondins de Bordeaux, a na najniższym stopniu podium uplasował się meksykański Estadio Cuauhtémoc.

Stadion Miejski w Tychach zdobył 29 210 punktów, co zapewniło mu szóste miejsce. Tyski obiekt był jednym stadionem, który reprezentował Polskę.

- To bardzo duże wyróżnienie dla naszego stadionu oraz całego miasta. Konkurencja była bardzo silna, dlatego szóste miejsce w tak dużej stawce jest sukcesem. To też duża promocja, bo o Stadionie Miejskim w Tychach usłyszał cały świat. Już do tej pory otrzymaliśmy bardzo dużo pochwał od gości z UEFA czy działaczy innych klubów, dlatego cieszymy się z kolejnych komplementów - mówi Grzegorz Bednarski, prezes spółki Tyski Sport.

Gratulujemy zwycięzcom, a wszystkim, którzy oddali głos na nasz stadion dziękujemy!

created by:input.com.pl
Copyright © 2018 Tyski Sport S.A.