position: absolute; right: 25px; top: 48pxposition: absolute; right: 05px; top: 28px

Wywiady

Piłka nożna › Aktualności › Wywiady

Dariusz Grzesik: Propozycja z GKS była dla mnie zaskoczeniem

środa, 7 kwietnia 2004
autor: Michał Rus
gość: Dariusz Grzesik

Na początku lipca 2004 roku zwolnionego Albina Wirę na pozycji trenera zastąpił Dariusz Grzesik, były piłkarz m.in. GKS Katowice i Ruchu Chorzów. 38-latek na swoim koncie ma również posadę trenera w Sokole Wola i MKS Lędziny. Teraz jest grającym trenerem naszego GKS i przy okazji meczu sparingowego z Ogrodnikiem Cielmice udało nam się zadać mu kilka pytań...

Poprzednią rundę spędził Pan na ławce trenerskiej MKS Lędziny. Dlaczego zdecydował się Pan objąć posadę trenera GKS Tychy i czy propozycja ta nie była dla Pana zaskoczeniem?

- Przyznam, że propozycja ta była dla mnie zaskoczeniem. Posadę trenera GKS Tychy objąłem w głównej mierze dlatego, że jest to klub z pewną "marką", na pewno lepszą niż MKS Lędziny. Poza tym liczyło się też miejsce zamieszkania, gdyż mieszkam właśnie w Tychach.

Zastąpił Pan na pozycji trenera Albinę Wirę. Jak Pan ocenia pracę Pana poprzednika w GKS?
- Pracy mojego poprzednika nie będę oceniał ze względu na to, że przez ten okres czasu mało interesowałem się tyskim klubem i nie miałem żadnego kontaktu z drużyną.

Podobno w ciągu najbliższych dwóch lat ma Pan za zadanie zbudować silną drużynę i wprowadzić GKS Tychy do III ligi. Wierzy Pan w to na pewno, ale czy przede wszystkim są na to realne szanse?
- Uważam, że szanse są zawsze, a co z tego wyjdzie? Zobaczymy...

Przed zbliżającym się sezonem GKS opuściło kilku ważnych zawodników m.in. Andrzej Szłapa czy Michał Słonina. Czy mimo tego uważa Pan, że obecna drużyna jest lepsza niż niecałe pół roku temu z tymi zawodnikami?
- Tak jak mówiłem już wcześniej, nie miałem żadnego kontaktu z drużyną w ciągu ostatniego pół roku. W Tychach byłem na jedynie dwóch meczach: jednym z Rakowem, a drugim, jeśli dobrze pamiętam, że Slavią. Jeśli chodzi o obecny zespół to uważam, że z nowymi Piszczkiem i Skibą mamy niezłą drużynę.

Jak Pan ocenia postawę drużyny po dotychczasowych treningach i sparingach? Czy jest jakiś zawodnik, który zasłużył na szczególne wyróżnienie?
- Wszyscy zasługują na wyróżnienie, ponieważ bardzo ciężko pracują na treningach i biorą sobie do serce zastrzeżenia i uwagi moje oraz mojego asystenta Zbigniewa Konieczki.

Co Pan sądzi o tyskich juniorach, którzy dołączyli do I drużyny? Czy już w nadchodzącym sezonie będą oni mogli z powodzeniem występować w pierwszej "jedenastce" tyskiego GKS?
- Myślę, że jeśli nie "zje" ich trema, to może być z nich naprawdę duży pożytek.

Za czasów trenera Płatka GKS grał ustawieniem 3-5-2. Następnie trener Wira przestawił zespół na klasyczne 4-4-2, a Pan znowu powrócił do taktyki 3-5-2. Według wielu osób to ustawienie jest już przestarzałe. Czy zgadza się Pan z tym i dlaczego właśnie taką taktykę Pan wybrał?
- Moim zdaniem między taktyką 3-5-2 a 4-4-2 są naprawdę niewielkie różnice. Poza tym 3-5-2 jest tylko wyjściowym ustawieniem, a w czasie meczu wszystko układa się inaczej.

Jak układa się Panu współpraca z Pana asystentem, Zbigniewem Konieczko?
- Pracuje mi się ze Zbyszkiem naprawdę bardzo dobrze.

Czy w przeszłości myślał Pan, że zostanie kiedyś trenerem?
- Przyznam szczerze, że dopiero cztery lata temu zaczęłam brać taką możliwość pod uwagę. Wtedy to zaproponowano mi pracę w Sokole Wola, spodobało mi się to i uznałem, że warto zająć się trenerką.

W wieku 38 lat gra Pan ciągle w piłkę. Czy nie sądzi Pan, że już najwyższy czas zawiesić buty na kołku i poświęcić się wyłącznie pracy trenera?
- Powiem tak: Jeśli gra cały czas sprawia mi przyjemność i czuję się na siłach, żeby wybiec na boisko, to czemu nie?

Urodził się Pan w Tychach, ale nigdy nie występował w tyskim zespole. Spędził Pan za to aż osiem sezonów w GKS Katowice, z którym zdobył Pan dwa krajowe puchary i jeden Superpuchar Polski, a także grał w europejskich pucharach. Jak Pan wspomina tamte czasy?
- Na początku chciałem sprostować jedną rzecz: występowałem kiedyś w GKS Tychy w III lidze, był to bodajże okres od 1983 do 1985 roku, jednak potem musiałem iść do wojska. Okres gry w GKS Katowice wspominam bardzo miło, wtedy to był bardzo dobrze poukładany klub, w dużej mierze dzięki śp. Marianowi Dziurowiczowi.

Jak pan ocenia gr. I IV ligi, w której przyjdzie grać GKS?
- Na temat naszej grupy nie będę się wypowiadał, gdyż uważam, że nieważne, w której lidze się występuje- czy jest to IV liga czy A klasa, trzeba grać i wygrywać z każdym. Poza tym teraz powiedziałbym, że nasza grupa jest słaba, a na koniec zajęlibyśmy np. 6 miejsce i co byłoby wtedy?

Bardzo dziękujemy za rozmowę i życzymy powodzenia w nadchodzącym sezonie!
- Wzajemnie!

WyszukiwarkaTabela ligowa

1. Raków Częstochowa 21
2. Bytovia Bytów 19
3. Sandecja Nowy Sącz 19
4. Chojniczanka Chojnice 16
5. Wigry Suwałki 15
6. Odra Opole 14
7. ŁKS Łódź 13
8. GKS Tychy 13
9. GKS 1962 Jastrzębie 12
10. Chrobry Głogów 12
11. Podbeskidzie Bielsko-Biała 12
12. Puszcza Niepołomice 11
13. Stal Mielec 11
14. Warta Poznań 9
15. Garbarnia Kraków 9
16. Stomil Olsztyn 7
17. GKS Katowice 7
18. Bruk-Bet Termalica Nieciecza 5
rozwińpokaż szczegóły

Galeria zdjęć

GKS Tychy - Podbeskidzie Bielsko-Biała
sobota, 15 września 2018


GKS Tychy TV

#PotrójnieSilni - trzy sekcje, jeden GKS Tychy


Partnerzy

SPONSORZY & PARTNERZY


Zgłoś błąd

Widzisz błąd na naszych stronach?
Napisz do nas!
created by:input.com.pl
Copyright © 2003-2018 Tyski Sport S.A. · Polityka plików cookies