position: absolute; right: 25px; top: 48pxposition: absolute; right: 05px; top: 28px

Wywiady

Piłka nożna › Aktualności › Wywiady

Marcin Charęza: Najlepiej czuję się jako napastnik

piątek, 10 marca 2006
autor: Michał Rus
gość: Marcin Charęza

23 wrzesień 2005 roku, spotkanie z Szombierkami Bytom. W drugiej połowie na boisko wchodzi kompletnie nieznany większości kibicom Marcin Charęza, który kilka chwil później zdobywa bramkę. Od tego momentu uśmiechnięty 23-latek staje się pełnoprawnym członkiem pierwszej drużyny GKS Tychy.

Jesienią przebojem wdarłeś do pierwszej drużyny GKS Tychy, ale przyznam szczerze, że do tej pory nie wiem do końca, skąd się w ogóle wziąłeś (śmiech).
- Jestem rodowitym tyszanem i od dziesiątego roku życia trenowałem w MOSM Tychy, gdzie moimi trenerami byli m.in. Rafał Oprzondek czy Marek Franczuk. Sam nie wiem dlaczego, ale przez ostatnie pięć lat nie trenowałem regularnie i biegałem za piłką w amatorskiej lidze. W ubiegłym roku brat, rodzice i koledzy-kibice namówili mnie jednak, abym wrócił do poważnej piłki. Sezon 2005/06 rozpocząłem w rezerwach, a we wrześniu trener Dariusz Grzesik zaprosił mnie na treningi pierwszej drużyny.

I chyba się sprawdziłeś...
- Już w debiucie z Szombierkami Bytom strzeliłem bramkę, a spotkanie wygraliśmy aż 8:0. Końcówka rundy nie była jednak najlepsza w naszym wykonaniu, ale moja postawa nie była chyba najgorsza (śmiech).

Tydzień po debiucie zaliczyłeś występ w wielkim spotkaniu derbowym z GKS Katowice.
- Kiedy wróciłem do regularnych treningów za nic w świecie nie przypuszczałem, że będzie mi dane wystąpić przed tak wielką widownią, która stworzyła kapitalną atmosferę. W Katowicach zagrałem siedem minut i byłem troszeczkę zawiedziony, bo spodziewałem się, że trener wpuści mnie na boisko kilka minut wcześniej. Z drugiej jednak strony bardzo się cieszę i z tych siedmiu minut.

Tegoroczna zima was nie oszczędza i pewnie już nie możesz się doczekać nadejścia wiosny i pierwszych ligowych spotkań.
- Rzeczywiście, gra na śniegu nie ma nic wspólnego z tą na zielonej murawie. Obawiam się, że rundę wiosenną zainaugurujemy najwcześniej w kwietniu. Potem może dojść do sytuacji, że w maju rozegramy aż dziewięć spotkań. Damy sobie jednak radę.

Na jakiej pozycji czujesz sie najlepiej?
- Praktycznie od dzieciństwa gram w ataku i to jako napastnik czuję się najlepiej. O mojej pozycji na boisku decyduje jednak trener i zawsze zagram tam, gdzie on będzie sobie tego życzył: na skrzydle, jako ofensywny pomocnik... Jestem zawodnikiem prawonożnym, co nie znaczy, że z lewej nie potrafię porządnie uderzyć (śmiech).

WyszukiwarkaTabela ligowa

1. Chojniczanka Chojnice 31
2. Miedź Legnica 30
3. Odra Opole 30
4. Raków Częstochowa 28
5. Chrobry Głogów 27
6. Puszcza Niepołomice 25
7. Stal Mielec 25
8. GKS Katowice 24
9. Drutex-Bytovia 23
10. Zagłębie Sosnowiec 23
11. Podbeskidzie Bielsko-Biała 23
12. Pogoń Siedlce 22
13. GKS Tychy 20
14. Wigry Suwałki 19
15. Stomil Olsztyn 19
16. Olimpia Grudziądz 18
17. Górnik Łęczna 17
18. Ruch Chorzów 14
rozwińpokaż szczegóły

Galeria zdjęć

GKS Tychy - Zagłębie Sosnowiec
niedziela, 12 listopada 2017


GKS Tychy TV

Raport przed meczem GKS Tychy - Wigry Suwałki


Partnerzy

SPONSORZY & PARTNERZY


Zgłoś błąd

Widzisz błąd na naszych stronach?
Napisz do nas!
created by:input.com.pl
Copyright © 2003-2017 Tyski Sport S.A. · Polityka plików cookies