position: absolute; right: 25px; top: 48pxposition: absolute; right: 05px; top: 28px

Wywiady

Piłka nożna › Aktualności › Wywiady

Andrzej Dziuba: GKS to młoda i perspektywiczna drużyna

piątek, 7 lipca 2006
autor: Michał Rus
gość: Andrzej Dziuba
Fot. Ł. Sobala

Z Andrzejem Dziubą, prezydentem Tychów rozmawiamy o GKS Tychy, nowym zarządzie, Stadionie Miejskim i "Klubie Stu"...

Pan Andrzej Dziuba kibicem GKS Tychy jest od...
- Dokładnie od 1980 roku, kiedy to przeprowadziłem się do Tychów z rodzinnego Wrocławia. Wcześniej kibicowałem Śląskowi, a jako junior reprezentowałem Polar Wrocław. Kibicem GKS jestem bezustannie od 26 lat, a w latach 90. byłem nawet prezesem klubu.

Na jakim meczu tyskiej drużyny był Pan ostatnio?
- Wiosną byłem na kilku domowych spotkaniach GKS, raz również obserwowałem w grze rezerwy GKS. Natomiast w rundzie jesiennej nie mogło mnie zabraknąć na derbach w Katowicach.

W takim razie gra którego tyskiego piłkarza spodobała się Panu najbardziej?
- GKS to przede wszystkim bardzo młoda i perspektywiczna drużyna. Na pewno wyróżnia się szybki Marcin Kuzak, który jednak czasami jest szybszy od piłki (śmiech). Trener Dariusz Grzesik ma również do dyzpozycji dwóch przyzwoitych bramkarzy i kilku moich podopiecznych, czyli straźników miejskich: Krzysztofa Skibę, Łukasza Kopczyka i Krystiana Odrobińskiego.
W tym miejscu chciałbym zwrócić uwagę na jedną rzecz. Polska piłka nożna wciąż stoi na niezbyt wysokim poziomie i z pełnym szacunkiem, ale gra na boiskach IV i niższych lig nie powinna być źrodłem utrzymania dla piłkarza. Dopiero występy na szczeblu centralnym powinny się wiązać z zarobkami, dzięki którym można się skoncentrować wyłącznie na kopaniu piłki.

Od początku czerwca w GKS rządzi nowy zarząd. Czy Pan, jako były prezes klubu może coś podpowiedzieć Łukaszowi Jachymowi?
- Z Łukaszem rozmawiałem krótko przed walnym zebraniem, po którym zdecydował się na prezesurę. Już wtedy mówiłem mu, że w żadnym wypadku nie może zostać z klubem sam, że musi znaleźć grono partnerów, którzy będą mu w stanie pomóc w każdej chwili. Zasugerowałem mu również, żeby nie zrywał kontaktów ze starym zarządem.

A może obiecał mu Pan coś w sprawie Stadionu Miejskiego?

- "Palącym" problemem naszego miasta jest brak hali sportowej z prawdziwego zdarzenia. Jak wszyscy dobrze wiemy, hala jest już budowana i przedsięwzięcie, które będzie kosztowało 18 milionów złotych zostanie zakończone w połowie 2007 roku. W międzyczasie koszt modernizacji lodowiska, na którym w 2009 roku odbędzie się Europejska Olimpiada Młodzieży pochłonie 20 milionów złotych. Początek prac na Stadionie Miejskim planujemy na 2008 rok i myślę, że hierarchia naszych działań jest zrozumiała dla każdego kibica.

W ostatnim czasie gorąco Pan poparł powstanie "Klubu Stu".
- Uważam, że jest to niezwykle cenna inicjatywa. Czas pokazał, że przemiany społeczne, jakie zaszły w naszym kraju po 1989 roku spowodowały, że nie można stworzyć silnego klubu opartego na wsparciu jednego sponsora. Wyniki przychodzą dopiero wtedy, kiedy klub wspiera większa liczba podmiotów. I pomysł na takie działanie ma "Klub Stu", w którym problemy nawet kilku mniejszych sponsorów nie spowodują problemów całego klubu. Ja będę czynnie wspierał klub jako kibic, który czuje duży sentyment do GKS. Natomiast jako prezydent udzielam pełnego poparcia dla tej inicjatywy.

WyszukiwarkaTabela ligowa

Raków Częstochowa
GKS 1962 Jastrzębie
Chojniczanka Chojnice
Odra Opole
Chrobry Głogów
GKS Katowice
Bruk-Bet Termalica Nieciecza
Stomil Olsztyn
rozwińpokaż szczegóły

Galeria zdjęć

GKS Tychy - Karpaty Lwów
czwartek, 12 lipca 2018


GKS Tychy TV

Sparing: TJ Valašské Meziříčí - GKS Tychy 0:7


Partnerzy

SPONSORZY & PARTNERZY


Zgłoś błąd

Widzisz błąd na naszych stronach?
Napisz do nas!
created by:input.com.pl
Copyright © 2003-2018 Tyski Sport S.A. · Polityka plików cookies