position: absolute; right: 25px; top: 48pxposition: absolute; right: 05px; top: 28px

Wywiady

Piłka nożna › Aktualności › Wywiady

Marcin Soldak: Robię to, co do mnie należy

środa, 19 kwietnia 2006
autor: Michał Rus
gość: Marcin Soldak

Tyski bramkarz spisywał się bardzo pewnie i zachował czyste konto w pierwszych czterech wiosennych meczach GKS Tychy. Passa 392 minut bez straty gola została przerwana dopiero podczas dzisiejszego spotkania z MKS Myszków. Z 24-latkiem rozmawialiśmy w Wielką Sobotę po pojedynku z KS Częstochowa.

W pierwszych wiosennych meczach napastnicy GKS nie grzeszyli skutecznością. Poniekąd było w tym też trochę Twojej winy, bo na treningach strzeleckich byłeś pewnie nie do pokonania (śmiech).
- (śmiech) Zapewniam, że skuteczność na treningach nie była zła. W spotkaniach ligowych brakowało nam jednak szczęścia. W końcu jednak przełamaliśmy się w Częstochowie i w kolejnych meczach będzie już tylko lepiej.

Ciebie z pewnością podbudował fakt, że w dotychczasowych czterech meczach zachowałeś czyste konto.
- Pochwały należą się całej drużynie, która w pobliżu naszego pola karnego nie pozwala rywalom na zbyt dużo. Ja tylko stoję w bramce i robię to, co do mnie należy.

Od zawsze stałeś na bramce?
- Na początku mojej przygody z piłką grałem w ataku, występowałem również na pozycji ostatniego obrońcy. W pewnym momencie zrezygnowałem z treningów, a do powrotu namówił mnie Roman Trojanowski (obecnie Unia Bieruń Stary - przyp. autor), z którym mieszkałem w jednym bloku. Na pierwszych treningach po powrocie stanęłem w bramce i... tak już zostało. Kiedy jednak nadarza się okazja, aby na luźniejszym treningu zagrać w ataku, zawsze z niej korzystam.

Bramkarz ma ciężkie życie. Coś pewnie wiesz na tem temat...

- Bramkarz to naprawdę odpowiedzielna pozycja. Po kilku udanych spotkaniach możesz być na ustach wszystkich kibiców, a po jednym błędzie jesteś szykanowany przez długi czas.

Bramkarski idol Marcina Soldaka to...
- Zdecydowanie Edwin van der Sar. Gra Holendra w Ajaxie Amsterdam była kapitalna, a podziwiam go również za to, że z upływem czasu wciąż jest w świetnej dyspozycji. Podziwiałem również Petera Schmeichela.

Trochę jednak Tobie brakuje do Twoich idoli.
- Żeby trochę... (śmiech). Najwięcej muszę pracować nad grą nogami. Kiedy byłem w wieku juniora nie kładło się żadnego nacisku na specjalne zajęcia z bramkarzami. Teraz trenujemy z Markiem Franczukiem, ale ogromnych zaległości już nigdy nie uda się nadrobić.

Przed rundą wiosenną w bloku defensywnym GKS doszło do kilku przetasowań.
- Ale bardzo nieznacznych. Zdziwiło mnie podziękowanie za usługi Łukaszowi Gadowi, który bardzo dobrze wywiązywał się ze swoich obowiązków. Łukasz Kopczyk jest jednak urodzonym defensorem i dla niego nie ma znaczenia, na jakiej pozycji w obronie zagrania. Bardzo dobrze po powrocie z Bojszów prezentuje się Krzysztof Skiba.

W GKS występujesz od siedmiu lat.
- I przyznam szczerze, że coraz poważniej myślę o zmianie otoczenia i nie wykluczam, że nastąpi to już w czerwcu. Zainteresowanie zgłosiły dwa kluby i myślę, że zmiana klimatu dobrze mi zrobi.

Jak Twoim zdaniem prezentuje się nowa oficjalna strona tyskiego klubu?
- Bardzo dobrze i co najważniejsze, witryna aktualizowana jest na bieżąco. Zawsze odwiedzam ją w poniedziałek i za każdym razem można przeczytać relację ze spotkania lub zobaczyć kilka zdjęć. Zerkam również na forum, gdzie niestety muszę się czasami spotkać z mylnymi i niesprawiedliwymi opiniami internautów. Niektórzy ocenieją naszą grę, a pewnie nie było ich nawet na stadionie...

WyszukiwarkaTabela ligowa

1. Chojniczanka Chojnice 35
2. Odra Opole 34
3. Raków Częstochowa 32
4. Miedź Legnica 31
5. Stal Mielec 31
6. Chrobry Głogów 30
7. GKS Katowice 28
8. Zagłębie Sosnowiec 27
9. Puszcza Niepołomice 26
10. Wigry Suwałki 26
11. Drutex-Bytovia 24
12. Podbeskidzie Bielsko-Biała 24
13. Pogoń Siedlce 24
14. GKS Tychy 20
15. Stomil Olsztyn 19
16. Olimpia Grudziądz 18
17. Górnik Łęczna 18
18. Ruch Chorzów 15
rozwińpokaż szczegóły

Galeria zdjęć

Pierwszy trening w 2018 roku
czwartek, 18 stycznia 2018


GKS Tychy TV

Konferencja prasowa: Krzysztof Bizacki w nowej roli wraca do GKS Tychy


Partnerzy

SPONSORZY & PARTNERZY


Zgłoś błąd

Widzisz błąd na naszych stronach?
Napisz do nas!
created by:input.com.pl
Copyright © 2003-2018 Tyski Sport S.A. · Polityka plików cookies