position: absolute; right: 25px; top: 48pxposition: absolute; right: 05px; top: 28px

Wywiady

Piłka nożna › Aktualności › Wywiady

Marcin Soldak: Robię to, co do mnie należy

środa, 19 kwietnia 2006
autor: Michał Rus
gość: Marcin Soldak

Tyski bramkarz spisywał się bardzo pewnie i zachował czyste konto w pierwszych czterech wiosennych meczach GKS Tychy. Passa 392 minut bez straty gola została przerwana dopiero podczas dzisiejszego spotkania z MKS Myszków. Z 24-latkiem rozmawialiśmy w Wielką Sobotę po pojedynku z KS Częstochowa.

W pierwszych wiosennych meczach napastnicy GKS nie grzeszyli skutecznością. Poniekąd było w tym też trochę Twojej winy, bo na treningach strzeleckich byłeś pewnie nie do pokonania (śmiech).
- (śmiech) Zapewniam, że skuteczność na treningach nie była zła. W spotkaniach ligowych brakowało nam jednak szczęścia. W końcu jednak przełamaliśmy się w Częstochowie i w kolejnych meczach będzie już tylko lepiej.

Ciebie z pewnością podbudował fakt, że w dotychczasowych czterech meczach zachowałeś czyste konto.
- Pochwały należą się całej drużynie, która w pobliżu naszego pola karnego nie pozwala rywalom na zbyt dużo. Ja tylko stoję w bramce i robię to, co do mnie należy.

Od zawsze stałeś na bramce?
- Na początku mojej przygody z piłką grałem w ataku, występowałem również na pozycji ostatniego obrońcy. W pewnym momencie zrezygnowałem z treningów, a do powrotu namówił mnie Roman Trojanowski (obecnie Unia Bieruń Stary - przyp. autor), z którym mieszkałem w jednym bloku. Na pierwszych treningach po powrocie stanęłem w bramce i... tak już zostało. Kiedy jednak nadarza się okazja, aby na luźniejszym treningu zagrać w ataku, zawsze z niej korzystam.

Bramkarz ma ciężkie życie. Coś pewnie wiesz na tem temat...

- Bramkarz to naprawdę odpowiedzielna pozycja. Po kilku udanych spotkaniach możesz być na ustach wszystkich kibiców, a po jednym błędzie jesteś szykanowany przez długi czas.

Bramkarski idol Marcina Soldaka to...
- Zdecydowanie Edwin van der Sar. Gra Holendra w Ajaxie Amsterdam była kapitalna, a podziwiam go również za to, że z upływem czasu wciąż jest w świetnej dyspozycji. Podziwiałem również Petera Schmeichela.

Trochę jednak Tobie brakuje do Twoich idoli.
- Żeby trochę... (śmiech). Najwięcej muszę pracować nad grą nogami. Kiedy byłem w wieku juniora nie kładło się żadnego nacisku na specjalne zajęcia z bramkarzami. Teraz trenujemy z Markiem Franczukiem, ale ogromnych zaległości już nigdy nie uda się nadrobić.

Przed rundą wiosenną w bloku defensywnym GKS doszło do kilku przetasowań.
- Ale bardzo nieznacznych. Zdziwiło mnie podziękowanie za usługi Łukaszowi Gadowi, który bardzo dobrze wywiązywał się ze swoich obowiązków. Łukasz Kopczyk jest jednak urodzonym defensorem i dla niego nie ma znaczenia, na jakiej pozycji w obronie zagrania. Bardzo dobrze po powrocie z Bojszów prezentuje się Krzysztof Skiba.

W GKS występujesz od siedmiu lat.
- I przyznam szczerze, że coraz poważniej myślę o zmianie otoczenia i nie wykluczam, że nastąpi to już w czerwcu. Zainteresowanie zgłosiły dwa kluby i myślę, że zmiana klimatu dobrze mi zrobi.

Jak Twoim zdaniem prezentuje się nowa oficjalna strona tyskiego klubu?
- Bardzo dobrze i co najważniejsze, witryna aktualizowana jest na bieżąco. Zawsze odwiedzam ją w poniedziałek i za każdym razem można przeczytać relację ze spotkania lub zobaczyć kilka zdjęć. Zerkam również na forum, gdzie niestety muszę się czasami spotkać z mylnymi i niesprawiedliwymi opiniami internautów. Niektórzy ocenieją naszą grę, a pewnie nie było ich nawet na stadionie...

WyszukiwarkaTabela ligowa

1. Chojniczanka Chojnice 31
2. Miedź Legnica 30
3. Odra Opole 30
4. Raków Częstochowa 28
5. Chrobry Głogów 27
6. Puszcza Niepołomice 25
7. Stal Mielec 25
8. GKS Katowice 24
9. Drutex-Bytovia 23
10. Zagłębie Sosnowiec 23
11. Podbeskidzie Bielsko-Biała 23
12. Pogoń Siedlce 22
13. GKS Tychy 20
14. Wigry Suwałki 19
15. Stomil Olsztyn 19
16. Olimpia Grudziądz 18
17. Górnik Łęczna 17
18. Ruch Chorzów 14
rozwińpokaż szczegóły

Galeria zdjęć

GKS Tychy - Zagłębie Sosnowiec
niedziela, 12 listopada 2017


GKS Tychy TV

Raport przed meczem GKS Tychy - Wigry Suwałki


Partnerzy

SPONSORZY & PARTNERZY


Zgłoś błąd

Widzisz błąd na naszych stronach?
Napisz do nas!
created by:input.com.pl
Copyright © 2003-2017 Tyski Sport S.A. · Polityka plików cookies