position: absolute; right: 25px; top: 48pxposition: absolute; right: 05px; top: 28px

Wywiady

Piłka nożna › Aktualności › Wywiady

Marcin Soldak: Robię to, co do mnie należy

środa, 19 kwietnia 2006
autor: Michał Rus
gość: Marcin Soldak

Tyski bramkarz spisywał się bardzo pewnie i zachował czyste konto w pierwszych czterech wiosennych meczach GKS Tychy. Passa 392 minut bez straty gola została przerwana dopiero podczas dzisiejszego spotkania z MKS Myszków. Z 24-latkiem rozmawialiśmy w Wielką Sobotę po pojedynku z KS Częstochowa.

W pierwszych wiosennych meczach napastnicy GKS nie grzeszyli skutecznością. Poniekąd było w tym też trochę Twojej winy, bo na treningach strzeleckich byłeś pewnie nie do pokonania (śmiech).
- (śmiech) Zapewniam, że skuteczność na treningach nie była zła. W spotkaniach ligowych brakowało nam jednak szczęścia. W końcu jednak przełamaliśmy się w Częstochowie i w kolejnych meczach będzie już tylko lepiej.

Ciebie z pewnością podbudował fakt, że w dotychczasowych czterech meczach zachowałeś czyste konto.
- Pochwały należą się całej drużynie, która w pobliżu naszego pola karnego nie pozwala rywalom na zbyt dużo. Ja tylko stoję w bramce i robię to, co do mnie należy.

Od zawsze stałeś na bramce?
- Na początku mojej przygody z piłką grałem w ataku, występowałem również na pozycji ostatniego obrońcy. W pewnym momencie zrezygnowałem z treningów, a do powrotu namówił mnie Roman Trojanowski (obecnie Unia Bieruń Stary - przyp. autor), z którym mieszkałem w jednym bloku. Na pierwszych treningach po powrocie stanęłem w bramce i... tak już zostało. Kiedy jednak nadarza się okazja, aby na luźniejszym treningu zagrać w ataku, zawsze z niej korzystam.

Bramkarz ma ciężkie życie. Coś pewnie wiesz na tem temat...

- Bramkarz to naprawdę odpowiedzielna pozycja. Po kilku udanych spotkaniach możesz być na ustach wszystkich kibiców, a po jednym błędzie jesteś szykanowany przez długi czas.

Bramkarski idol Marcina Soldaka to...
- Zdecydowanie Edwin van der Sar. Gra Holendra w Ajaxie Amsterdam była kapitalna, a podziwiam go również za to, że z upływem czasu wciąż jest w świetnej dyspozycji. Podziwiałem również Petera Schmeichela.

Trochę jednak Tobie brakuje do Twoich idoli.
- Żeby trochę... (śmiech). Najwięcej muszę pracować nad grą nogami. Kiedy byłem w wieku juniora nie kładło się żadnego nacisku na specjalne zajęcia z bramkarzami. Teraz trenujemy z Markiem Franczukiem, ale ogromnych zaległości już nigdy nie uda się nadrobić.

Przed rundą wiosenną w bloku defensywnym GKS doszło do kilku przetasowań.
- Ale bardzo nieznacznych. Zdziwiło mnie podziękowanie za usługi Łukaszowi Gadowi, który bardzo dobrze wywiązywał się ze swoich obowiązków. Łukasz Kopczyk jest jednak urodzonym defensorem i dla niego nie ma znaczenia, na jakiej pozycji w obronie zagrania. Bardzo dobrze po powrocie z Bojszów prezentuje się Krzysztof Skiba.

W GKS występujesz od siedmiu lat.
- I przyznam szczerze, że coraz poważniej myślę o zmianie otoczenia i nie wykluczam, że nastąpi to już w czerwcu. Zainteresowanie zgłosiły dwa kluby i myślę, że zmiana klimatu dobrze mi zrobi.

Jak Twoim zdaniem prezentuje się nowa oficjalna strona tyskiego klubu?
- Bardzo dobrze i co najważniejsze, witryna aktualizowana jest na bieżąco. Zawsze odwiedzam ją w poniedziałek i za każdym razem można przeczytać relację ze spotkania lub zobaczyć kilka zdjęć. Zerkam również na forum, gdzie niestety muszę się czasami spotkać z mylnymi i niesprawiedliwymi opiniami internautów. Niektórzy ocenieją naszą grę, a pewnie nie było ich nawet na stadionie...

WyszukiwarkaTabela ligowa

1. Raków Częstochowa 39
2. ŁKS Łódź 34
3. Sandecja Nowy Sącz 31
4. Stal Mielec 28
5. GKS 1962 Jastrzębie 28
6. Puszcza Niepołomice 27
7. Podbeskidzie Bielsko-Biała 26
8. Bytovia Bytów 25
9. Chojniczanka Chojnice 25
10. Odra Opole 23
11. Chrobry Głogów 23
12. GKS Tychy 20
13. Bruk-Bet Termalica Nieciecza 20
14. Warta Poznań 20
15. Wigry Suwałki 19
16. Stomil Olsztyn 18
17. GKS Katowice 16
18. Garbarnia Kraków 12
rozwińpokaż szczegóły

Galeria zdjęć

GKS Tychy - Odra Opole
piątek, 9 listopada 2018


GKS Tychy TV

13. kolejka Fortuna 1 Liga: Skrót meczu GKS Tychy - Sandecja Nowy Sącz 0:1


Partnerzy

SPONSORZY & PARTNERZY


Zgłoś błąd

Widzisz błąd na naszych stronach?
Napisz do nas!
created by:input.com.pl
Copyright © 2003-2018 Tyski Sport S.A. · Polityka plików cookies