position: absolute; right: 25px; top: 48pxposition: absolute; right: 05px; top: 28px

Wywiady

Piłka nożna › Aktualności › Wywiady

Marcin Soldak: Robię to, co do mnie należy

środa, 19 kwietnia 2006
autor: Michał Rus
gość: Marcin Soldak

Tyski bramkarz spisywał się bardzo pewnie i zachował czyste konto w pierwszych czterech wiosennych meczach GKS Tychy. Passa 392 minut bez straty gola została przerwana dopiero podczas dzisiejszego spotkania z MKS Myszków. Z 24-latkiem rozmawialiśmy w Wielką Sobotę po pojedynku z KS Częstochowa.

W pierwszych wiosennych meczach napastnicy GKS nie grzeszyli skutecznością. Poniekąd było w tym też trochę Twojej winy, bo na treningach strzeleckich byłeś pewnie nie do pokonania (śmiech).
- (śmiech) Zapewniam, że skuteczność na treningach nie była zła. W spotkaniach ligowych brakowało nam jednak szczęścia. W końcu jednak przełamaliśmy się w Częstochowie i w kolejnych meczach będzie już tylko lepiej.

Ciebie z pewnością podbudował fakt, że w dotychczasowych czterech meczach zachowałeś czyste konto.
- Pochwały należą się całej drużynie, która w pobliżu naszego pola karnego nie pozwala rywalom na zbyt dużo. Ja tylko stoję w bramce i robię to, co do mnie należy.

Od zawsze stałeś na bramce?
- Na początku mojej przygody z piłką grałem w ataku, występowałem również na pozycji ostatniego obrońcy. W pewnym momencie zrezygnowałem z treningów, a do powrotu namówił mnie Roman Trojanowski (obecnie Unia Bieruń Stary - przyp. autor), z którym mieszkałem w jednym bloku. Na pierwszych treningach po powrocie stanęłem w bramce i... tak już zostało. Kiedy jednak nadarza się okazja, aby na luźniejszym treningu zagrać w ataku, zawsze z niej korzystam.

Bramkarz ma ciężkie życie. Coś pewnie wiesz na tem temat...

- Bramkarz to naprawdę odpowiedzielna pozycja. Po kilku udanych spotkaniach możesz być na ustach wszystkich kibiców, a po jednym błędzie jesteś szykanowany przez długi czas.

Bramkarski idol Marcina Soldaka to...
- Zdecydowanie Edwin van der Sar. Gra Holendra w Ajaxie Amsterdam była kapitalna, a podziwiam go również za to, że z upływem czasu wciąż jest w świetnej dyspozycji. Podziwiałem również Petera Schmeichela.

Trochę jednak Tobie brakuje do Twoich idoli.
- Żeby trochę... (śmiech). Najwięcej muszę pracować nad grą nogami. Kiedy byłem w wieku juniora nie kładło się żadnego nacisku na specjalne zajęcia z bramkarzami. Teraz trenujemy z Markiem Franczukiem, ale ogromnych zaległości już nigdy nie uda się nadrobić.

Przed rundą wiosenną w bloku defensywnym GKS doszło do kilku przetasowań.
- Ale bardzo nieznacznych. Zdziwiło mnie podziękowanie za usługi Łukaszowi Gadowi, który bardzo dobrze wywiązywał się ze swoich obowiązków. Łukasz Kopczyk jest jednak urodzonym defensorem i dla niego nie ma znaczenia, na jakiej pozycji w obronie zagrania. Bardzo dobrze po powrocie z Bojszów prezentuje się Krzysztof Skiba.

W GKS występujesz od siedmiu lat.
- I przyznam szczerze, że coraz poważniej myślę o zmianie otoczenia i nie wykluczam, że nastąpi to już w czerwcu. Zainteresowanie zgłosiły dwa kluby i myślę, że zmiana klimatu dobrze mi zrobi.

Jak Twoim zdaniem prezentuje się nowa oficjalna strona tyskiego klubu?
- Bardzo dobrze i co najważniejsze, witryna aktualizowana jest na bieżąco. Zawsze odwiedzam ją w poniedziałek i za każdym razem można przeczytać relację ze spotkania lub zobaczyć kilka zdjęć. Zerkam również na forum, gdzie niestety muszę się czasami spotkać z mylnymi i niesprawiedliwymi opiniami internautów. Niektórzy ocenieją naszą grę, a pewnie nie było ich nawet na stadionie...

WyszukiwarkaTabela ligowa

1. Raków Częstochowa 10
2. Warta Poznań 7
3. Stomil Olsztyn 7
4. Podbeskidzie Bielsko-Biała 7
5. Bytovia Bytów 7
6. GKS Katowice 7
7. ŁKS Łódź 7
8. Chojniczanka Chojnice 7
9. Puszcza Niepołomice 7
10. Odra Opole 7
11. Sandecja Nowy Sącz 6
12. Stal Mielec 6
13. GKS Tychy 5
14. Chrobry Głogów 5
15. Wigry Suwałki 5
16. Bruk-Bet Termalica Nieciecza 5
17. GKS 1962 Jastrzębie 5
18. Garbarnia Kraków 5
rozwińpokaż szczegóły

Galeria zdjęć

GKS Tychy - Stomil Olsztyn
piątek, 17 sierpnia 2018


GKS Tychy TV

#PotrójnieSilni - trzy sekcje, jeden GKS Tychy


Partnerzy

SPONSORZY & PARTNERZY


Zgłoś błąd

Widzisz błąd na naszych stronach?
Napisz do nas!
created by:input.com.pl
Copyright © 2003-2018 Tyski Sport S.A. · Polityka plików cookies