position: absolute; right: 25px; top: 48pxposition: absolute; right: 05px; top: 28px

Wywiady

Piłka nożna › Aktualności › Wywiady

Łukasz Gad: Liczę na regularną grę

niedziela, 5 sierpnia 2007
autor: Łukasz Sobala
gość: Łukasz Gad

Obrońca, który powrócił do GKS Tychy po półtorarocznej przygodzie w Rozwoju Katowice opowiada nam m.in. o szansach na awans, swoich występach w trzeciej lidze oraz różnicach między GKS a Rozwojem.

Jakie nadzieje wiążesz z powrotem do GKS?
- Wiadomo, że naszym celem jest awans i mam nadzieję, że uda nam się go zrealizować. Będzie ciężko, bo jest kilka groźnych zespołów w lidze. A jeśli chodzi o mnie to mam nadzieję na grę, ale o tym decyduje trener. Zobaczymy jak będzie.

Odchodząc z GKS miałeś pewną pozycje w drużynie. Jak będzie teraz?

- Ciężko powiedzieć czy będę grał, bo o tym decyduje trener. Na mojej pozycji może grać 4-5 chłopaków, więc konkurencja jest duża. Jednak myślę, że wywalczyłem sobie dość pewne miejsce w okresie przygotowawczym, ale o tym przekonamy się w środę lub sobotę.

Jak oceniasz GKS prowadzony przez trenera D. Galeje i ten sprzed półtora roku?
- Widzę sporą różnice. Na pewno przygotowania do sezonu są inne. Różni się też taktyka i ustawienie. Jest kilku nowych zawodników na różnych pozycjach. Na pewno sportowo jesteśmy lepsi niż kiedy stąd odchodziłem.

Jak oceniasz swoją grę na III ligowych boiskach w barwach Rozwoju?
- Nie chcę siebie oceniać, bo od tego są inni, lecz wydaje mi się, że pokazałem się tam z dobrej strony. Przyszedłem tam w połowie roku. Byłem nowym zawodnikiem, a pierwszy mecz przesiedziałem na ławce. Później raczej grałem, chyba, że miałem kontuzję, bądź pauzę za kartki. Była to na prawdę fajna przygoda, bo mogłem pograć z ciekawymi zawodnikami, jak np. Mariuszem Śrutwą, który jest super człowiekiem, ale też z kilkoma innymi. Zagrałem na kilku fajnych stadionach, jak np. na stadionie Mistrza Polski - Zagłębia Lubin. Ogólnie fajny okres, ale wolę siebie nie oceniać.

Porównując Rozwój i GKS pod względem sportowym, to który zespół jest lepszy? W ostatnim czasie wyniki przemawiają za tyskim zespołem.
- No tak, zarówno w zimowym sparingu jak i Pucharze Polski górą był GKS Tychy, ale czy sportowo jest lepszy ciężko ocenić. Oba zespoły grają inaczej, różni się mentalność zawodników. Tak jak powiedziałem, ciężko to stwierdzić, ale według ostatnich wyników GKS na pewno nie jest słabszy.

Z III ligi przeniosłeś się do IV. Czy nie uważasz, że cofnąłeś się sportowo?
- Wydaje mi się, że nie mimo iż niektórzy stwierdzą inaczej. Pomimo iż będę grał w niższej lidze to nie jest to krok w tył. Tak jak wcześniej mówiłem GKS nie jest gorszym zespołem od Rozwoju, co pokazały ostatnie mecze m.in. z Rozwojem. Jeżeli chodzi o całą IV ligę to na pewno jest ona słabsza i sportowo i organizacyjnie, ale nie GKS. Dowodem na to jest obecność w zespole kilku doświadczonych zawodników z I czy II ligowym obyciem. Myślę, że spokojnie dalej mogli grać na najwyższym szczeblu, jednak są w Tychach i nie narzekają.

Puchar Polski traktujecie poważnie?
- Na pewno tak, choć trener powiedział nam, że priorytetem jest liga. Ale w Pucharze Polski wystarczy wygrać jeden, dwa mecze i można grać z pierwszo- czy drugoligowym zespołem. To byłoby wspaniałe zarówno dla nas, jak i kibiców. Więc w Pucharze także walczymy na serio.

Cel jest jeden: awans. Powalczycie?
- Jesteśmy pełni sportowej złości więc na pewno powalczymy. Chcemy awansować, nie tylko my zawodnicy, ale też wszyscy kibice, zarząd. Każdy chce widzieć GKS Tychy na wyższym szczeblu. A czy awansujemy? łatwo nie będzie, nie chciałbym niczego obiecywać, za co musiałbym później przepraszać kibiców, ale damy z siebie wszystko. Będziemy walczyć o awans, a boisko wszystko zweryfikuje. Liczę na to, że jak porozmawiamy za rok to będę już zawodnikiem II ligowego GKS Tychy.

WyszukiwarkaTabela ligowa

1. Raków Częstochowa 21
2. Bytovia Bytów 19
3. Sandecja Nowy Sącz 19
4. Chojniczanka Chojnice 16
5. Wigry Suwałki 15
6. Odra Opole 14
7. ŁKS Łódź 13
8. GKS Tychy 13
9. GKS 1962 Jastrzębie 12
10. Chrobry Głogów 12
11. Podbeskidzie Bielsko-Biała 12
12. Puszcza Niepołomice 11
13. Stal Mielec 11
14. Warta Poznań 9
15. Garbarnia Kraków 9
16. Stomil Olsztyn 7
17. GKS Katowice 7
18. Bruk-Bet Termalica Nieciecza 5
rozwińpokaż szczegóły

Galeria zdjęć

GKS Tychy - Podbeskidzie Bielsko-Biała
sobota, 15 września 2018


GKS Tychy TV

#PotrójnieSilni - trzy sekcje, jeden GKS Tychy


Partnerzy

SPONSORZY & PARTNERZY


Zgłoś błąd

Widzisz błąd na naszych stronach?
Napisz do nas!
created by:input.com.pl
Copyright © 2003-2018 Tyski Sport S.A. · Polityka plików cookies