position: absolute; right: 25px; top: 48pxposition: absolute; right: 05px; top: 28px

Wywiady

Piłka nożna › Aktualności › Wywiady

Rafał Górak: Przekonała mnie wizja przyszłości

piątek, 1 kwietnia 2011
autor: Łukasz Sobala i Mateusz Długasiewicz
gość: Rafał Górak
Fot. Ł. Sobala

Rafał Górak w dniu dzisiejszym został nowym trenerem GKS Tychy.  Już w sobotę czeka go arcyważne spotkanie z Miedzią Legnica. Między innymi o tym meczu i powodach podjęcia pracy w Tychach przeczytacie w wywiadzie z 38-letnim szkoleniowcem.

GKS Tychy nie jest dla trenera obcy, bo wcześniej prowadzony przez Pana Ruch Radzionków wiele razy spotykał się z tyskim zespołem czy to w lidze, czy w sparingach.
Zgadza się. Tak się akurat złożyło, że nasze drogi często się ze sobą łączyły i na pewno już teraz jakieś pojęcie o drużynie mam.

Decyzja o podjęciu pracy w Tychach była dla trenera trudna?
Każda tego typu decyzja jest bardzo trudna do podjęcia, bo przed przyjęciem propozycji trzeba spojrzeć nie tylko na to, co będzie jutro, ale także popatrzeć w przyszłość. Tyscy działacze mają taką wizję przyszłości, i właśnie tym zachęcili mnie do podjęcia pracy w Tychach.

Cel wyznaczony na ten sezon to I liga, czy może właśnie to miało duży wpływ na decyzję?
Bardzo się cieszę, że taki cel został tutaj postawiony, bo tak, wydaje mi się, że gdyby było inaczej to trudniej byłoby podjąć decyzję o pracy w GKS. Na pewno jesteśmy w trudnym momencie, bo runda już się rozpoczęła, a dużo łatwiej jest po przeprowadzonym przez siebie okresie przygotowawczym. Wtedy jest większa znajomość zespołu, wiemy nad czym mamy ciężej pracować.

Pojawiały się pogłoski, że miał trener propozycję pracy w Ekstraklasie.
Rozmowy z klubami z Ekstraklasy polegają na tym, że działacze często każą sobie czekać na decyzję. Niestety bywa i tak, że w wielu przypadkach można czekać, czekać i się nie doczekać. Ja uważam, że w moim życiu jest jeszcze czas na na pracę w najwyższej klasie rozgrywkowej. Wszystko po kolei.

Jak przedstawia się sytuacja z Rafałem Oprzondkiem i Markiem Franczukiem?
Rafał będzie odpowiadał za pracę z drugim zespołem, natomiast Marek w dalszym ciągu będzie pracował z bramkarzami. Na razie musimy się poznać, a decyzje będziemy podejmować w późniejszym czasie. Nie ukrywam, że funkcje, kto za co odpowiada, są w klubie dla mnie bardzo ważne.

Przed nami trzy ciężkie mecze, ale nastawienie, mimo niezbyt szerokiej kadry, jest pozytywne?
Kadra nie jest za szeroka, tylko rzekłbym, że jest bardzo wąska (śmiech). To jest na pewno jakiś znak, ale wcale nie twierdzę, że jest to coś złego. Niekiedy w wąskiej kadrze można mieć ludzi, którzy są silni i gotowi do gry na najwyższych obrotach. Oby tylko zawodnikom dopisywało zdrowie, to wtedy nie będziemy się martwić. W jutrzejszym meczu chłopcy będą na pewno ciągnąć  sami to co do tej pory wywalczyli, a wywalczyli bardzo dużo. Ja będę starał się im w tym pomóc, a dopiero później powoli wprowadzać swoje zmiany.

Tak jak już trener wcześniej wspominał, na razie będzie to chyba zespół trenera Adama Noconia.
Dokładnie. Obojętnie, co się wydarzy, wkład Adama w to na którym teraz jesteśmy miejscu, jest ogromny. Trzeba to docenić, i ja to doceniam, bo uważam, ze jest to kawał świetnie wykonanej roboty. Życie jednak toczy się dalej i będziemy starali się kontynuować tą pracę i wykorzystać szansę, która się nadarza. Ja ze swojej strony mogę zapewnić, że zrobię wszystko, żeby gra i wyniki były jak najlepsze.

WyszukiwarkaTabela ligowa

1. Raków Częstochowa 21
2. Bytovia Bytów 19
3. Sandecja Nowy Sącz 19
4. Chojniczanka Chojnice 16
5. Wigry Suwałki 15
6. Odra Opole 14
7. ŁKS Łódź 13
8. GKS Tychy 13
9. GKS 1962 Jastrzębie 12
10. Chrobry Głogów 12
11. Podbeskidzie Bielsko-Biała 12
12. Puszcza Niepołomice 11
13. Stal Mielec 11
14. Warta Poznań 9
15. Garbarnia Kraków 9
16. Stomil Olsztyn 7
17. GKS Katowice 7
18. Bruk-Bet Termalica Nieciecza 5
rozwińpokaż szczegóły

Galeria zdjęć

GKS Tychy - Podbeskidzie Bielsko-Biała
sobota, 15 września 2018


GKS Tychy TV

#PotrójnieSilni - trzy sekcje, jeden GKS Tychy


Partnerzy

SPONSORZY & PARTNERZY


Zgłoś błąd

Widzisz błąd na naszych stronach?
Napisz do nas!
created by:input.com.pl
Copyright © 2003-2018 Tyski Sport S.A. · Polityka plików cookies