position: absolute; right: 25px; top: 48pxposition: absolute; right: 05px; top: 28px

Wywiady

Piłka nożna › Aktualności › Wywiady

Rafał Górak: Przekonała mnie wizja przyszłości

piątek, 1 kwietnia 2011
autor: Łukasz Sobala i Mateusz Długasiewicz
gość: Rafał Górak
Fot. Ł. Sobala

Rafał Górak w dniu dzisiejszym został nowym trenerem GKS Tychy.  Już w sobotę czeka go arcyważne spotkanie z Miedzią Legnica. Między innymi o tym meczu i powodach podjęcia pracy w Tychach przeczytacie w wywiadzie z 38-letnim szkoleniowcem.

GKS Tychy nie jest dla trenera obcy, bo wcześniej prowadzony przez Pana Ruch Radzionków wiele razy spotykał się z tyskim zespołem czy to w lidze, czy w sparingach.
Zgadza się. Tak się akurat złożyło, że nasze drogi często się ze sobą łączyły i na pewno już teraz jakieś pojęcie o drużynie mam.

Decyzja o podjęciu pracy w Tychach była dla trenera trudna?
Każda tego typu decyzja jest bardzo trudna do podjęcia, bo przed przyjęciem propozycji trzeba spojrzeć nie tylko na to, co będzie jutro, ale także popatrzeć w przyszłość. Tyscy działacze mają taką wizję przyszłości, i właśnie tym zachęcili mnie do podjęcia pracy w Tychach.

Cel wyznaczony na ten sezon to I liga, czy może właśnie to miało duży wpływ na decyzję?
Bardzo się cieszę, że taki cel został tutaj postawiony, bo tak, wydaje mi się, że gdyby było inaczej to trudniej byłoby podjąć decyzję o pracy w GKS. Na pewno jesteśmy w trudnym momencie, bo runda już się rozpoczęła, a dużo łatwiej jest po przeprowadzonym przez siebie okresie przygotowawczym. Wtedy jest większa znajomość zespołu, wiemy nad czym mamy ciężej pracować.

Pojawiały się pogłoski, że miał trener propozycję pracy w Ekstraklasie.
Rozmowy z klubami z Ekstraklasy polegają na tym, że działacze często każą sobie czekać na decyzję. Niestety bywa i tak, że w wielu przypadkach można czekać, czekać i się nie doczekać. Ja uważam, że w moim życiu jest jeszcze czas na na pracę w najwyższej klasie rozgrywkowej. Wszystko po kolei.

Jak przedstawia się sytuacja z Rafałem Oprzondkiem i Markiem Franczukiem?
Rafał będzie odpowiadał za pracę z drugim zespołem, natomiast Marek w dalszym ciągu będzie pracował z bramkarzami. Na razie musimy się poznać, a decyzje będziemy podejmować w późniejszym czasie. Nie ukrywam, że funkcje, kto za co odpowiada, są w klubie dla mnie bardzo ważne.

Przed nami trzy ciężkie mecze, ale nastawienie, mimo niezbyt szerokiej kadry, jest pozytywne?
Kadra nie jest za szeroka, tylko rzekłbym, że jest bardzo wąska (śmiech). To jest na pewno jakiś znak, ale wcale nie twierdzę, że jest to coś złego. Niekiedy w wąskiej kadrze można mieć ludzi, którzy są silni i gotowi do gry na najwyższych obrotach. Oby tylko zawodnikom dopisywało zdrowie, to wtedy nie będziemy się martwić. W jutrzejszym meczu chłopcy będą na pewno ciągnąć  sami to co do tej pory wywalczyli, a wywalczyli bardzo dużo. Ja będę starał się im w tym pomóc, a dopiero później powoli wprowadzać swoje zmiany.

Tak jak już trener wcześniej wspominał, na razie będzie to chyba zespół trenera Adama Noconia.
Dokładnie. Obojętnie, co się wydarzy, wkład Adama w to na którym teraz jesteśmy miejscu, jest ogromny. Trzeba to docenić, i ja to doceniam, bo uważam, ze jest to kawał świetnie wykonanej roboty. Życie jednak toczy się dalej i będziemy starali się kontynuować tą pracę i wykorzystać szansę, która się nadarza. Ja ze swojej strony mogę zapewnić, że zrobię wszystko, żeby gra i wyniki były jak najlepsze.

WyszukiwarkaTabela ligowa

1. Raków Częstochowa 48
2. Sandecja Nowy Sącz 38
3. Stal Mielec 37
4. ŁKS Łódź 37
5. Podbeskidzie Bielsko-Biała 32
6. Puszcza Niepołomice 30
7. Chojniczanka Chojnice 29
8. GKS 1962 Jastrzębie 29
9. Bruk-Bet Termalica Nieciecza 27
10. Bytovia Bytów 26
11. GKS Tychy 26
12. Odra Opole 23
13. Warta Poznań 23
14. Chrobry Głogów 23
15. Wigry Suwałki 22
16. Stomil Olsztyn 22
17. GKS Katowice 18
18. Garbarnia Kraków 16
rozwińpokaż szczegóły

Galeria zdjęć

Mikołajki w Ośrodku Kibice Razem GKS Tychy
czwartek, 6 grudnia 2018


GKS Tychy TV

13. kolejka Fortuna 1 Liga: Skrót meczu GKS Tychy - Sandecja Nowy Sącz 0:1


Partnerzy

SPONSORZY & PARTNERZY


Zgłoś błąd

Widzisz błąd na naszych stronach?
Napisz do nas!
created by:input.com.pl
Copyright © 2003-2018 Tyski Sport S.A. · Polityka plików cookies