position: absolute; right: 25px; top: 48pxposition: absolute; right: 05px; top: 28px

Wywiady

Piłka nożna › Aktualności › Wywiady

Tomasz Hajto: To będzie walka do ostatniej kolejki

czwartek, 4 grudnia 2014
autor: Michał Rus
Fot. M. Długasiewicz

Będę szukał piłkarzy z charakterem. Walczaków, którzy będą potrafili stworzyć kolektyw na boisku. Jeśli nie będą chcieli "umierać" za siebie, to jednocześnie nie będą "umierać" za klub i jego historię oraz kibiców - zapowiada Tomasz Hajto, nowy trener piłkarzy GKS Tychy.

Michał Rus: Stęsknił się Pan za trenerską ławką?
Tomasz Hajto: Jeśli nie pracuje się w zawodzie półtora roku, to można powiedzieć, że jest się jak malarz, który nie ma możliwości malowania. Skusiła mnie przede wszystkim wizja i zaangażowanie ze strony Prezydenta Miasta i Pani Prezes. Ustaliliśmy sobie bardzo ciężki do zrealizowania priorytet, bo strata do bezpiecznej strefy jest duża. Na pewno po ostatnim meczu ze Stomilem Olsztyn ta drużyna jest rozbita. To widać. W życiu jednak trzeba podejmować takie wyzwania. Tak duże i trudne zadania wzmacniają na przyszłość. Trzeba być pozytywnie nastawionym, dokonać odpowiedniej selekcji. Musimy tak przygotować zespół do wiosny, żeby zminimalizować możliwości porażek. Powtórzę jeszcze raz: zadanie jest trudne, ale zaufanie jakim zostałem obdarzony i zaangażowanie Pana Prezydenta w ten projekt, dało mi prawdziwego "kopa" do tego, aby podjąć pracę w GKS Tychy.
Przyznam również, że ze Śląskiem jestem przecież mocno związany. To tutaj grałem w piłkę przez ładnych parę lat, dlatego tym bardziej byłem zainteresowany pracą w Tychach. Szczególnie, że będę miał możliwość pracy z zaufanymi ludźmi. Ludźmi, którzy mają ogromny zasób wiedzy, potrzebny akurat w takim momencie.

Wszyscy zdajemy sobie sprawę z sytuacji GKS w ligowej tabeli.  W luźnych rozmowach podkreśla Pan, że na wiosnę potrzebujemy prawdziwych „żołnierzy” w zespole. Tym samym bez roszad w składzie z pewnością się nie obejdzie.
- Takowe muszą być, bo przecież to nie jest przypadek, że drużyna znajduje się na miejscu spadkowym. Przed nami szczególnie ciężki początek rundy wiosennej. Na odpowiednie przygotowanie zespołu mamy jednak dużo czasu. Pracujemy już praktycznie od teraz, bo chcemy szybko sprecyzować plany na cały okres przygotowawczy, a następnie w ciszy oraz spokoju skoncentrować się już na samych treningach. Piłkarze muszą mieć świadomość, w jakiej jesteśmy sytuacji. Tutaj będzie się liczył każdy detal.

Jaki będzie tyski zespół pod Pana wodzą?
- Będę szukał piłkarzy z charakterem. Walczaków, którzy będą potrafili stworzyć kolektyw na boisku. Jeśli nie będą chcieli "umierać" za siebie, to jednocześnie nie będą "umierać" za klub i jego historię oraz kibiców. I liga jest naprawdę ciężka i uważam, że stoi przede mną trudniejsze zadanie, niż praca w Jagiellonii Białystok. Wtedy też nie było łatwo, ale po raz drugi jestem w sytuacji, w której muszę przebudować cały zespół. Dla trenera jest to ogromne wyzwanie.

GKS Tychy prowadzony przez Tomasza Hajto otworzy nowoczesny stadion jako pierwszoligowiec?
- Chciałbym i ja zawsze mam wiarę w końcowy sukces. Strata jest jednak niemała, a tutaj nie ma podziału punktów jak w Ekstraklasie. Z niektórymi zawodnikami będę chciał się spotkać już dzisiaj. Przekazać im moją wizję. Mamy tutaj kilku naprawdę fajnych chłopaków. Wychowanków klubu, którzy teraz będą mieli szansę wykazania się. Miejmy nadzieję, że każdy z nich dołoży swoją cegiełkę do końcowego sukcesu, jakim będzie utrzymanie. Dostaną możliwość zapisania się w historii klubu. To będzie walka do ostatniej kolejki o każdy centymetr boiska, o każdy ligowy punkt.

WyszukiwarkaTabela ligowa

1. Raków Częstochowa 48
2. Sandecja Nowy Sącz 38
3. Stal Mielec 37
4. ŁKS Łódź 37
5. Podbeskidzie Bielsko-Biała 32
6. Puszcza Niepołomice 30
7. Chojniczanka Chojnice 29
8. GKS 1962 Jastrzębie 29
9. Bruk-Bet Termalica Nieciecza 27
10. Bytovia Bytów 26
11. GKS Tychy 26
12. Odra Opole 23
13. Warta Poznań 23
14. Chrobry Głogów 23
15. Wigry Suwałki 22
16. Stomil Olsztyn 22
17. GKS Katowice 18
18. Garbarnia Kraków 16
rozwińpokaż szczegóły

Galeria zdjęć

Mikołajki w Ośrodku Kibice Razem GKS Tychy
czwartek, 6 grudnia 2018


GKS Tychy TV

13. kolejka Fortuna 1 Liga: Skrót meczu GKS Tychy - Sandecja Nowy Sącz 0:1


Partnerzy

SPONSORZY & PARTNERZY


Zgłoś błąd

Widzisz błąd na naszych stronach?
Napisz do nas!
created by:input.com.pl
Copyright © 2003-2018 Tyski Sport S.A. · Polityka plików cookies