position: absolute; right: 25px; top: 48pxposition: absolute; right: 05px; top: 28px

Wywiady

Piłka nożna › Aktualności › Wywiady

Tomasz Hajto: To będzie walka do ostatniej kolejki

czwartek, 4 grudnia 2014
autor: Michał Rus
Fot. M. Długasiewicz

Będę szukał piłkarzy z charakterem. Walczaków, którzy będą potrafili stworzyć kolektyw na boisku. Jeśli nie będą chcieli "umierać" za siebie, to jednocześnie nie będą "umierać" za klub i jego historię oraz kibiców - zapowiada Tomasz Hajto, nowy trener piłkarzy GKS Tychy.

Michał Rus: Stęsknił się Pan za trenerską ławką?
Tomasz Hajto: Jeśli nie pracuje się w zawodzie półtora roku, to można powiedzieć, że jest się jak malarz, który nie ma możliwości malowania. Skusiła mnie przede wszystkim wizja i zaangażowanie ze strony Prezydenta Miasta i Pani Prezes. Ustaliliśmy sobie bardzo ciężki do zrealizowania priorytet, bo strata do bezpiecznej strefy jest duża. Na pewno po ostatnim meczu ze Stomilem Olsztyn ta drużyna jest rozbita. To widać. W życiu jednak trzeba podejmować takie wyzwania. Tak duże i trudne zadania wzmacniają na przyszłość. Trzeba być pozytywnie nastawionym, dokonać odpowiedniej selekcji. Musimy tak przygotować zespół do wiosny, żeby zminimalizować możliwości porażek. Powtórzę jeszcze raz: zadanie jest trudne, ale zaufanie jakim zostałem obdarzony i zaangażowanie Pana Prezydenta w ten projekt, dało mi prawdziwego "kopa" do tego, aby podjąć pracę w GKS Tychy.
Przyznam również, że ze Śląskiem jestem przecież mocno związany. To tutaj grałem w piłkę przez ładnych parę lat, dlatego tym bardziej byłem zainteresowany pracą w Tychach. Szczególnie, że będę miał możliwość pracy z zaufanymi ludźmi. Ludźmi, którzy mają ogromny zasób wiedzy, potrzebny akurat w takim momencie.

Wszyscy zdajemy sobie sprawę z sytuacji GKS w ligowej tabeli.  W luźnych rozmowach podkreśla Pan, że na wiosnę potrzebujemy prawdziwych „żołnierzy” w zespole. Tym samym bez roszad w składzie z pewnością się nie obejdzie.
- Takowe muszą być, bo przecież to nie jest przypadek, że drużyna znajduje się na miejscu spadkowym. Przed nami szczególnie ciężki początek rundy wiosennej. Na odpowiednie przygotowanie zespołu mamy jednak dużo czasu. Pracujemy już praktycznie od teraz, bo chcemy szybko sprecyzować plany na cały okres przygotowawczy, a następnie w ciszy oraz spokoju skoncentrować się już na samych treningach. Piłkarze muszą mieć świadomość, w jakiej jesteśmy sytuacji. Tutaj będzie się liczył każdy detal.

Jaki będzie tyski zespół pod Pana wodzą?
- Będę szukał piłkarzy z charakterem. Walczaków, którzy będą potrafili stworzyć kolektyw na boisku. Jeśli nie będą chcieli "umierać" za siebie, to jednocześnie nie będą "umierać" za klub i jego historię oraz kibiców. I liga jest naprawdę ciężka i uważam, że stoi przede mną trudniejsze zadanie, niż praca w Jagiellonii Białystok. Wtedy też nie było łatwo, ale po raz drugi jestem w sytuacji, w której muszę przebudować cały zespół. Dla trenera jest to ogromne wyzwanie.

GKS Tychy prowadzony przez Tomasza Hajto otworzy nowoczesny stadion jako pierwszoligowiec?
- Chciałbym i ja zawsze mam wiarę w końcowy sukces. Strata jest jednak niemała, a tutaj nie ma podziału punktów jak w Ekstraklasie. Z niektórymi zawodnikami będę chciał się spotkać już dzisiaj. Przekazać im moją wizję. Mamy tutaj kilku naprawdę fajnych chłopaków. Wychowanków klubu, którzy teraz będą mieli szansę wykazania się. Miejmy nadzieję, że każdy z nich dołoży swoją cegiełkę do końcowego sukcesu, jakim będzie utrzymanie. Dostaną możliwość zapisania się w historii klubu. To będzie walka do ostatniej kolejki o każdy centymetr boiska, o każdy ligowy punkt.

WyszukiwarkaTabela ligowa

Raków Częstochowa
GKS 1962 Jastrzębie
Chojniczanka Chojnice
Odra Opole
Chrobry Głogów
GKS Katowice
Bruk-Bet Termalica Nieciecza
Stomil Olsztyn
rozwińpokaż szczegóły

Galeria zdjęć

Edukujemy na 7 - Zakończenie roku szkolnego SP17
piątek, 22 czerwca 2018


GKS Tychy TV

24. kolejka Nice 1 Liga: Kulisy meczu GKS Tychy - Ruch Chorzów 2:0


Partnerzy

SPONSORZY & PARTNERZY


Zgłoś błąd

Widzisz błąd na naszych stronach?
Napisz do nas!
created by:input.com.pl
Copyright © 2003-2018 Tyski Sport S.A. · Polityka plików cookies