1L: GKS Tychy - Energetyk ROW Rybnik 2:2

W meczu 3. kolejki I ligi, tyscy piłkarze zremisowali na własnym terenie z Energetykiem ROW Rybnik 2:2 (2:2). Bramki dla tyszan strzelili Paweł Smółka i Bartosz Flis, natomiast dla gości Rafał Kurzawa oraz Daniel Feruga.

W pierwszej połowie sytuacja na murawie zmieniała się jak w kalejdoskopie. Mecz idealnie rozpoczął się dla podopiecznych Tomasza Fornalika, bowiem już w 55 sekundzie gry po ofensywnym wejściu w pole karne Mateusza Mączyńskiego, akcję celnym strzałem wykończył Paweł Smółka.

Po niespełna dwudziestu minutach tyszanie powinni prowadzić już dwoma golami. Z prawej strony w pole karne ROW wbiegł Damian Szczęsny, wystawił futbolówkę do niekrytego Bartosza Flisa, ale debiutujący w zielono-czarno-czerwonych barwach zawodnik w dogodnej sytuacji uderzył prosto w bramkarza. Dobry początek w wykonaniu „Trójkolorowych” podziałał motywująco na… piłkarzy z Rybnika.

Goście przejęli inicjatywę i już w 24. minucie doprowadzili do wyrównania. Piękną, kombinacyjną akcję precyzyjnym strzałem zakończył Rafał Kurzawa. Gracze Energetyka na tym jednak nie poprzestali i dążyli do bramki, która dałaby im prowadzenie. Tak też się stało, bo kilka minut później fatalny błąd w wybiciu piłki Piotra Misztala, wykorzystał były piłkarz GKS Daniel Feruga, który efektownym lobem ulokował futbolówkę w siatce.

Gdy wydawało się, że na przerwę rybniczanie zejdą z jednobramkowym prowadzeniem, to w 45. minucie tyszanie zdobyli drugiego gola. Tym razem złe zagranie do kolegów zaliczył Marcin Skrzeszewski, Smółka przejął piłkę i podał ją do Flisa. Teraz już 22-letni napastnik nie pomylił się i mógł cieszyć się z premierowej bramki dla GKS Tychy.

Choć pierwsza część meczu dawała nadzieje na równie dobrą i obfitującą w kolejne trafienia drugą połowę, to tempo gry zdecydowanie spadło. Najlepszą okazję stworzyli sobie już w 48. minucie tyszanie. Adrian Chomiuk górnym zagraniem wypuścił na wolne pole Flisa, jednak filigranowy zawodnik popisał się niecelnym lobem przenosząc piłkę nad poprzeczką.

W kolejnych minutach pojedynku stuprocentowych sytuacji już nie oglądaliśmy. Gra nieco się zaostrzyła, a sędzia Sebastian Jarzębak pokazał zawodnikom kilka żółtych kartek. W samej końcówce po drugiej żółtej, a w konsekwencji czerwonej kartce przedwcześnie murawę musiał opuścić Damian Krajanowski.

Ostatni zryw GKS nie przyniósł bramki, choć po dynamicznej akcji, w „szesnastce” gości przewrócił się Dawid Dzięgielewski. Arbiter nie wskazał na „wapno”, po czym zakończył spotkanie. Tyszanie do zwycięstwa z Górnikiem Łęczna i porażki z Arką Gdynia dołożyli remis.

GKS Tychy - Energetyk ROW Rybnik 2:2 (2:2)
1:0 - Smółka (1. asysta: Mączyński)
1:1 - Kurzawa (24.)
1:2 - Feruga (31.)
2:2 - Flis (45. asysta: Smółka)

Sędziował: Sebastian Jarzębak (Bytom).

GKS Tychy: 12. Misztal - 30. Krajanowski Ż,Ż -> CZ (89.), 19. Kopczyk Ż, 21. Balul, 28. Mączyński - 11. Szczęsny (83, 16. Dzięgielewski), 4. Žunić, 5. Gąsior (51, 15. Sadowski), 31. Chomiuk - 25. Flis (59, 18. Mąka Ż), 9. Smółka. Trener Tomasz Fornalik.

Energetyk ROW Rybnik: 1. Skrzeszewski - 7. Krotofil, 3. Grolik Ż, 21. Szary, 4. Kutarba - 10. Kurzawa (84, 5. Słodowy), 9. Muszalik, 13. Staniczek Ż (65, 15. Jary), 11. Feruga, 8. Wieczorek - 14. Cissé Ż (84, 18. Buchała). Trener (asystent) Łukasz Krupa.