S: Nadwiślan Góra - GKS Tychy 0:2

W ostatnim meczu kontrolnym podczas letnich przygotowań, piłkarze GKS Tychy wygrali z trzecioligowym Nadwiślanem Góra 2:0 (0:0).

Pierwszą groźną akcję stworzyli gospodarze, a konkretniej mówiąc dwójka byłych piłkarzy GKS. Z rzutu rożnego dośrodkował Damian Furczyk, a celną główką popisał się Krzysztof Zaremba. Dobrze ustawiony Piotr Misztal złapał jednak pewnie futbolówkę.

Po niespełna kwadransie gry trzecioligowiec z Góry miał już zdecydowanie lepszą szansę na otwarcie rezultatu spotkania. Naciskany przez Zarembę Tomasz Balul stracił piłkę. Rosły zawodnik Nadwiślana pomknął w stronę tyskiej bramki, ale znów lepszy w tym pojedynku okazał się Misztal. Tyszanie w pierwszej połowie nie mieli wielu okazji podbramkowych, co jednak zmieniło się w drugiej odsłonie.

Z dobrej strony ponownie pokazał się Mateusz Grzybek, który tym razem otrzymał od trenera Fornalika ponad pół godziny gry. Już w swojej pierwszej akcji na prawym skrzydle popisał się precyzyjną wrzutką na 7. metr, gdzie był Dawid Dzięgielewski. Testowany napastnik został zahaczony przez rywala, dlatego arbiter bez wahania wskazał na jedenasty metr. Pewnym egzekutorem rzutu karnego okazał się Damian Krajanowski.

W 68. minucie w szybkiej akcji znów błysnął Grzybek. Młody pomocnik po wbiegnięciu w pole karne wypatrzył jednego z dwóch testowanych graczy, któremu pozostało tylko lekko strącić piłkę do siatki. W końcówce kilka razy szarpnął także Krzysztof Bizacki, a w jednej z sytuacji strzelał z ostrego kąta, a golkiper z najwyższym trudem przerzucił futbolówkę nad poprzeczką.

Był to ostatni sparing tyszan przed pucharowym meczem z Lechią Tomaszów Mazowiecki i rozpoczynającym się w najbliższą niedzielę sezonem I ligi. Spotkanie I rundy Pucharu Polski rozpocznie się 24 lipca, o godzinie 17.

Nadwiślan Góra - GKS Tychy 0:2 (0:0)
0:1 - Krajanowski (58. rzut karny)
0:2 - Zawodnik testowany II (68.)

GKS Tychy: I połowa: 12. Misztal - 22. Krajanowski, 19. Kopczyk, 15. Balul, 16. Kołodziejski - 18. Małkowski, 28. Koman, 11. Zawodnik testowany I - 34. Smółka, 33. Dzięgielewski (29, 32. Zawodnik testowany II). II połowa: 22. Budka - 22. Krajanowski (63, 10. Chomiuk), 19. Kopczyk (59, 29. Masternak), 15. Balul (66, 37. Sadowski), 21. Mączyński - 18. Małkowski (57, 24. Grzybek), 39. Gąsior (59, 14. Czupryna), 4. Žunić, 31. W. Król - 32. Zawodnik testowany II (71, 8. Bizacki), 33. Dzięgielewski (68, 9. Imiela). Trener Tomasz Fornalik.