1L: Cracovia - GKS Tychy 0:1

W wyjazdowym meczu 33. kolejki I ligi, piłkarze GKS Tychy po dramatycznej walce wygrali z Cracovią 1:0 (1:0)! Trzy punkty zapewnił tyszanom, kapitalnym strzałem z dystansu, Mateusz Kupczak.

Fantastyczna atmosfera na trybunach, dramatyczna walka do samego końca i piękne zwycięstwo tyskiego zespołu - tak w skrócie można podsumować sobotnie starcie GKS Tychy z Cracovią. Zacznijmy jednak od początku, bo na murawie działo się naprawdę sporo...

Pierwsze minuty należały do gospodarzy, których w tym spotkaniu interesowały tylko trzy punkty. W 6. minucie do dobrego dośrodkowania Edgara Bernhardta doszedł Bartłomiej Dudzic, ale strącił piłkę tuż obok lewego słupka. Tyszanie co jakiś czas zrywali się do szybkich kontrataków i po jednym z nich bliski zdobycia gola był Bartłomiej Babiarz. Filigranowy pomocnik dopadł do futbolówki na wślizgu, ale posłał ją wprost w ręce Krzysztofa Pilarza.

Po kwadransie gry niesygnalizowany strzał z dystansu oddał Marcin Budziński, a piłka zatrzymała się na spojeniu tyskiej bramki. To uderzenie nie mogło się jednak równać z tym, którym popisał się w 18. minucie Mateusz Kupczak. Młodzieżowy reprezentant Polski dopadł do bezpańskiej piłki i kapitalnym strzałem w samo okienko nie dał szans na skuteczną interwencję Pilarzowi.

Wymiana ciosów trwała w najlepsze. Najpierw na ofensywne wejście w pole karne krakowian zdecydował się Adrian Chomiuk, zwodem minął rywala, mierzył na długi słupek, ale świetną interwencją popisał się golkiper „Pasów”. Kilkanaście sekund później futbolówka zatrzymała się poprzeczce - tym razem po uderzeniu Kosanovicia z rzutu wolnego.

Po znakomitej pierwszej odsłonie tego pojedynku, w drugiej, choć okazji bramkowych było mniej, emocji również nie brakowało. Podopieczni Wojciecha Stawowego dążyli do wyrównania rezultatu meczu, przeważali, ale tak naprawdę nie stworzyli sobie stu procentowej sytuacji. Bliscy podwyższenia rezultatu byli za to piłkarze trenera Piotra Mandrysza.

W 59. minucie Piotr Rocki dograł piłkę z rzutu rożnego na długi słupek, gdzie akcję zamykał Łukasz Kopczyk. Kapitan GKS zgrał futbolówkę na 4. metr, a tam z najbliższej odległości Mateusz Bukowiec nie zdołał skierować jej do siatki.

Do końca meczu gospodarze nie potrafili przeforsować tyskiej defensywy, a w wielu momentach zabrakło im precyzji. Choć Cracovia straciła bardzo ważne trzy punkty, to dzięki remisom Termaliki i Zawiszy, walka o awans do T-Mobile Ekstraklasy będzie toczyć się do ostatniej kolejki.

Cracovia - GKS Tychy 0:1 (0:1)
0:1 - Kupczak (18.)

Sędziował: Mariusz Złotek (Stalowa Wola).

Cracovia: 80. Pilarz - 6. Marciniak, 5. Żytko, 3. Kosanović, 16. Puzigaća - 9. Bernhardt, 21. Szeliga (46, 10. Ntibazonkiza), 14. Dąbrowski (78, 17. Steblecki), 27. Budziński Ż, 37. Dudzic (53, 40. Štraus Ż) - 4. Boljević. Trener Wojciech Stawowy.

GKS Tychy: 12. Misztal - 13. Mańka, 19. Kopczyk, 21. Balul Ż, 31. Chomiuk Ż - 7. Małkowski, 30. Kupczak, 3. Babiarz, 6. Bukowiec (89, 18. Wawoczny), 25. Rocki Ż (82, 9. Folc) - 11. Bąk. Trener Piotr Mandrysz.

Widzów: 7862.