1L: GKS Tychy - Dolcan Ząbki 1:2

W meczu 30. kolejki I ligi, piłkarze GKS Tychy przegrali w Jaworznie z Dolcanem Ząbki 1:2 (0:0). Było to szóste spotkanie z rzędu, w którym tyszanie nie odnieśli zwycięstwa.

Pierwszą akcję zakończoną strzałem stworzyli sobie już w 3. minucie gry piłkarze Dolcanu. Do dośrodkowanej piłki w polu karnym GKS najwyżej wyskoczył Grzegorz Piesio, ale główkował tuż obok słupka. Chwilę później groźnie z rzutu wolnego uderzał Rafał Grzelak, również niecelnie.

W 13. minucie moment nieuwagi gości mógł wykorzystać Marcin Folc, jednak jego strzał z 16. metr był zdecydowanie za lekki, by miał szansę wpaść do siatki. Z każdą kolejną minutą sytuacje stwarzane przez oba zespoły były coraz groźniejsze. Po blisko dwóch kwadransach gry sporo szczęścia mieli „Trójkolorowi”, bowiem w dużym zamieszaniu Grzelak trafił wprost w wychodzącego z bramki Piotra Misztala.

W odpowiedzi tyscy zawodnicy mogli zdobyć gola po kombinacyjnie rozegranym rzucie wolnym. Piotr Rocki krótko rozegrał piłkę z Bartłomiejem Babiarzem, ten wrzucił ją w pole karne, gdzie tor jej lotu delikatnie zmienił Mateusz Kupczak. Zabrakło bardzo niewiele, aby młody pomocnik wyprowadził gospodarzy na prowadzenie.

Drugą część potyczki wydaje się, że lepiej rozpoczęli podopieczni Piotra Mandrysza. W 50. minucie w dynamicznej akcji pokazał się Jakub Bąk, dograł futbolówkę przed pole karne do Babiarza. Filigranowy zawodnik szukał długiego rogu bramki Dolcanu, ale minimalnie się pomylił.

Po dziesięciu minutach drugiej połowy arbiter spotkania wyprosił trenera ząbkowian na trybuny. Nie rozproszyło to jednak jego podopiecznych, a wręcz przeciwnie. Od tego momentu goście zdobyli bowiem dwie bramki. Najpierw w 66. minucie dość niespodziewanie w polu karnym GKS znalazł się obrońca Piotr Klepczarek i na raty pokonał Misztala. Osiem minut później nieporozumienie tyskiej defensywy z zimną krwią wykorzystał Mateusz Piątkowski, podwyższając prowadzenie Dolcanu.

W końcówce zielono-czarno-czerwonych było stać jedynie na kontaktowego gola, którego zdobył Piotr Rocki z rzutu karnego. Ręką piłkę we własnym polu karnym zagrał Szymon Matuszek, a doświadczony piłkarz strzałem w prawy róg pokonał Rafała Leszczyńskiego. Niestety na doprowadzenie do remisu nie starczyło już czasu i tyszanie przedłużyli niechlubną passę meczów bez zwycięstwa do sześciu.

GKS Tychy - Dolcan Ząbki 1:2 (0:0)
0:1 - Klepczarek (66.)
0:2 - Piątkowski (74.)
1:2 - Rocki (85. rzut karny)

Sędziował: Sebastian Krasny (Kraków).

GKS Tychy: 12. Misztal - 13. Mańka, 21. Balul Ż, 17. Masternak, 28. Mączyński Ż - 11. Bąk, 30. Kupczak Ż, 4. Žunić (77, 10. Szczęsny), 3. Babiarz (86, 14. Czupryna), 25. Rocki Ż - 9. Folc (69, 6. Bukowiec). Trener Piotr Mandrysz.

Dolcan Ząbki: 1. Leszczyński - 14. Jakubik, 6. Klepczarek, 19. Grzelak - 7. Zjawiński, 23. Matuszek, 20. Osoliński Ż, 13. Piesio (69, 2. Bazler), 21. Wiśniewski Ż (88, 15. Koziara), 24. Świerblewski (75, 16. Sasin) - 27. Piątkowski. Trener Robert Podoliński.