1L: GKS Tychy - Okocimski KS Brzesko 0:1

W meczu 26. kolejki I ligi, piłkarze GKS Tychy przegrali na Stadionie Miejskim w Jaworznie z Okocimskim KS Brzesko 0:1 (0:0). Była to pierwsza porażka tyszan na własnym terenie od 19 sierpnia ubiegłego roku.

Początek meczu, podobnie zresztą jak cała pierwsza połowa, nie zachwycił garstki kibiców, którzy postanowili poświęcić niedzielne popołudnie na oglądanie tyskich piłkarzy w starciu z Okocimskim KS Brzesko. W 17. minucie gry mocno z rzutu wolnego strzelał Ivan Łytwyniuk, ale dobrze ustawiony Piotr Misztal nie dał się zaskoczyć.

Po blisko dwóch kwadransach kolejną groźna sytuację stworzyli sobie goście. Na uderzenie z dystansu zdecydował się Mateusz Niechciał, a futbolówka minimalnie przeleciała nad poprzeczką tyskiej bramki. Brzeszczanie w statystykach strzałów, w pierwszej części meczu zdecydowanie przeważali. Podopieczni Piotra Mandrysza pokusili się o strzał tylko raz, w 40. minucie. Jakub Bąk uderzał z lewej strony pola karnego, jednak piłka pofrunęła kilka metrów obok słupka.

Tuż przed gwizdkiem na przerwę drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartką ukarany został Adam Imiela, przez co tyszanie zmuszeni byli grać w osłabieniu.

Obraz gry nieznacznie poprawił się w drugich 45 minutach, choć trzeba przyznać, że w sporej mierze za sprawą sędziego spotkania - Artura Ciecierskiego. Chwilę po przerwie z dobrej strony pokazali się „Trójkolorowi”. Lewą stroną boiska szarpnął Mateusz Wawoczny, celnie dośrodkował w pole karne na głowę Marcina Folca, ale ten trafił prosto w ręce golkipera OKS.

W 53. minucie doskonałej okazji na zdobycie pierwszej bramki nie wykorzystali z kolei gracze z Brzeska. Była to nie stu, a dwustu procentowa szansa, bo najpierw z 5. metra w Misztala trafił Paweł Smółka, a gdy wydawało się, że dobitka Damiana Byrtka spokojnie wpadnie już do siatki, to po raz drugi na drodze piłki stanął nasz bramkarz.

Niestety w tym przypadku nie sprawdziło się powiedzenie „niewykorzystane sytuacje się mszczą”, bo trzy minuty po tej akcji arbiter spotkania przyznał rzut karny dla Okocimskiego. Bardzo dyskusyjnego przewinienia na Niechciale dopuścił się Łukasz Kopczyk, a jedenastkę, nie bez problemów, wykorzystał Wojciech Wojcieszyński.
Piłkarze Czesława Palika nie zaprzestali dalszych ataków, bowiem w 59. minucie Smółka uderzył mocno, ale prosto w spojenie bramki GKS. Sto dwadzieścia sekund później to właśnie faul kapitana gości sprawił, że sędzia wyciągnął z kieszeni czerwony kartonik po raz drugi, i siły na boisku wyrównały się.

W końcówce gospodarze postraszyli ze stałego fragmentu gry, jednak zamykający wrzutkę Piotra Rockiego z rzutu rożnego Kopczyk uderzył wprost w Aleksandra Kozioła. GKS przegrał drugie spotkanie z rzędu, ale niestety zakończył także świetną passę meczów bez porażki na stadionie w Jaworznie, która trwała od ubiegłorocznej potyczki z Termalicą Bruk-Bet Nieciecza.

GKS Tychy - Okocimski KS Brzesko 0:1 (0:0)