1L: Miedź Legnica - GKS Tychy 2:1

W wyjazdowym meczu 25. kolejki I ligi, piłkarze GKS Tychy przegrali z Miedzią Legnica 1:2 (0:2). Bramki dla legniczan strzelili Grzegorz Bartczak i Jakub Grzegorzewski, natomiast honorowe trafienie dla tyszan zaliczył Piotr Rocki.

Trener Piotr Mandrysz wedle piłkarskiego powiedzenia „zwycięskiego składu się nie zmienia”, od początku meczu z Miedzią postawił na tych samych zawodników, którzy wybiegli w podstawowej jedenastce przeciwko Olimpii Grudziądz. Tyszanie nie zmienili również taktyki, która głównie opierała się na grze z kontrataku.

Niestety tyskiemu beniaminkowi spotkanie w Legnicy od pierwszej minuty nie układało się zbyt dobrze. Podopieczni Bogusława Baniaka poważnie zagrozili bramce GKS w 11. minucie. Piłka wpadła wówczas do siatki po strzale Jakuba Grzegorzewskiego, jednak wcześniej arbiter odgwizdał pozycję spaloną napastnika Miedzi.

W 21. minucie „Miedzianka” już w prawidłowy sposób zdobyła gola, który otworzył wynik meczu. Dokładną centrą z rzutu rożnego popisał się Piotr Madejski, a najprzytomniej w polu karnym „Trójkolorowych” zachował się Grzegorz Bartczak, który uderzeniem głową pokonał Piotra Misztala. Niespełna dziesięć minut później na tablicy świetlnej było już 2:0. Tym razem dośrodkowanie z narożnika pola karnego Damiana Lenkiewicza pewnie wykorzystał Grzegorzewski.

Tyszanie w pierwszej połowie oddali jeden strzał, w 39. minucie gry Aleksandra Ptaka uderzeniem z dystansu próbował zaskoczyć Adrian Chomiuk, ale doświadczony golkiper spokojnie złapał futbolówkę.

W drugiej odsłonie spotkania gra tyskich piłkarzy wyglądała trochę lepiej, aczkolwiek nie przekładało się to na stu procentowe okazje. W 57. minucie lewą stroną boiska szarpnął wprowadzony w przerwie Damian Szczęsny, ale przeniósł piłkę nad poprzeczką. Nadzieje na zdobycie punktu w tym pojedynku dała sytuacja z 74. minuty. Piotr Rocki strzałem z rzutu wolnego trafił w rękę stojącego w murze Piotra Kasperkiewicza, a sędzia bez wahania wskazał na jedenasty metr. „Rocky” spokojnie ulokował piłkę w siatce.

Mimo zdobycia kontaktowej bramki, to legniczanie do końca panowali nad przebiegiem gry. W przedostatniej minucie, po nieporozumieniu Łukasza Kopczyka z Misztalem, tyski golkiper miał duże problemy, by sparować uderzenie Madejskiego.

Miedź zrewnżowała się zatem za jesienną porażkę. Wówczas w Jaworznie padł wynik 1:0 dla GKS, po golu z rzutu karnego wykonywanego przez... Piotra Rockiego.

Miedź Legnica - GKS Tychy 2:1 (2:0)
1:0 - Bartczak (21. rzut rożny, asysta: Madejski)
2:0 - Grzegorzewski (29. asysta: Lenkiewicz)
2:1 - Rocki (74. rzut karny)

Sędziował: Łukasz Bednarek (Koszalin).

Miedź Legnica: 30. Ptak - 2. Wołczek Ż, 3. Tanżyna Ż, 5. Woźniczka, 19. Bartczak Ż - 27. Madejski, 9. Łuszkiewicz (74, 14. Marciniak), 26. Kasperkiewicz, 10. Nowacki (90, 21. Mowlik), 8. Lenkiewicz (81, 77. Szymański) - 23. Grzegorzewski. Trener Bogusław Baniak.

GKS Tychy: 12. Misztal - 13. Mańka (46, 10. Szczęsny), 19. Kopczyk Ż, 17. Masternak, 28. Mączyński - 25. Rocki, 4. Žunić (46, 6. Bukowiec), 30. Kupczak Ż, 15. Babiarz (63, 20. Imiela), 31. Chomiuk - 11. Bąk. Trener Piotr Mandrysz.

Widzów: 1200.